News

Star Wars Jedi: Fallen Order - uważajcie na ten błąd, bo utkniecie

pepsi, 20.11.2019 19:27 1

Star Wars Jedi: Fallen Order zawiera rozmaite błędy i niedociągnięcia, ale jedno z nich może okazać się szczególnie uciążliwe dla graczy. Lepiej uważajcie!

Jeśli zawierzyć ocenom recenzentów (średnie powyżej 80 punktów na 100), Star Wars Jedi: Fallen Order to bardzo udana gra. Nie zmienia to jednak faktu, że swoje za uszami ma, a jeden z błędów może sprawić użytkownikom wyjątkowo dużo kłopotu. 

Po pierwszej wizycie na planecie Bogano gracze mogą udać się na Zeffo (co zresztą sugeruje sama gra) lub Dathomir, gdzie czeka pewna interesująca zdobycz. Problem w tym, że aby uzyskać do niej dostęp, główny bohater musi mieć już opanowane określone umiejętności specjalne, co na tym etapie nie ma racji bytu. Większość planety staje się przez to niedostępna.

W pewnym miejscu gracze muszą przeskoczyć między dwiema platformami, co udaje się dzięki zastosowaniu podwójnego skoku. Tej umiejętności Cal Kestis jeszcze nie posiadł. Zwykle użytkownicy w tym momencie decydują się zawrócić, ale niektórym desperatom udaje się pokonać uskok. I w tym miejscu zaczynają się prawdziwe schody. Dalej trzeba bowiem wciąż korzystać z bardziej zaawansowanej Mocy, do której nie ma dostępu. Nie można też zawrócić. Tak oto dochodzimy do punktu, z którego nie da się wydostać.

Electronic Arts na szczęście jest świadome istnienia tego błędu i pracuje już nad jego rozwiązaniem. “Będziemy nadal pracować nad wydajnością gry i wypuszczać łatki w ramach potrzeb, by gracze mogli w pełni cieszyć się czasem spędzonym przy grze” – przekazali przedstawiciele firmy redakcji Kotaku. Na razie pozostaje natomiast unikać przedwczesnej wyprawy na Dathomir.

gallery:13345

Gry Star Wars w sklepie sferis.pl

najnowsze