News

Abonenci usług EA nie będą mogli skorzystać z 10-godzinnej wersji próbnej Star Wars Jedi: Fallen Order

LM, 12.11.2019 07:35 5

Według EA, ma to pozwolić na uniknięcie spojlerów, ale gracze zaczynają mieć poważne obawy o długość rozgrywki w Fallen Order.

Okazuje się, że przy okazji zaplanowanej na najbliższy piątek premiery gry Star Wars Jedi: Fallen Order firma Electronic Arts zamierza odebrać abonentom usługi EA Access możliwość przetestowania bezpłatnej wersji tytułu. I chociaż wpis dotyczy jedynie użytkowników konsolowego wariantu, to zostanie pewnie rozszerzony na pecetowy Origin Access. Mowa tu jedynie o subskrybentach usług w formacie Basic, gdyż pecetowi abonencie wariantu Premier będą mogli pobawić się z pełną wersją gry już w dzień jej premiery. Zamiast 10-godzinnego triala EA oferuje specjalne dodatki kosmetyczne w grze, po zakupie jej pełnej wersji, a wszystko to tłumaczy chęcią uniknięcia spojlerów związanych z kampanią fabularną.

Jak łatwo się domyślić, gracze raczej nie zapałali entuzjazmem wobec takiej polityki EA, która zastrzegała gwarantowanego triala dla każdej nowej gry EA, która trafi na platformę. Obok zarzutów dotyczących stopniowego wycofywania się z obietnic wśród graczy pojawiły się także obawy o długość samego Star Wars Jedi: Fallen Order. Jak dotąd ani Respawn Entertainment, ani Electronic Arts nie podało choćby przybliżonego czasu, który powinniśmy zarezerwować na ukończenie gry, wspominając jedynie, że „nie będzie to gra, na kilka godzin”. Jeśli Star Wars Jedi: Fallen Order faktycznie dałoby się ukończyć w ramach triala, to działanie EA jest poniekąd uzasadnione, ale jedynym wyjściem z sytuacji byłoby udostępnienie demka, ale na powiedzmy godzinę lub dwie.

O co chodzi? Tego zapewne dowiemy się już w najbliższy piątek, 15 listopada, gdy rankiem upłynie embargo na oceny recenzentów. Tytuł zadebiutuje tego samego dnia na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.

https://www.youtube.com/watch?v=WXpxWy8DJSE

Kup gry w świecie Gwiezdnych Wojen w sklepie Sferis.pl.

najnowsze