News

Nowości związane z Diablo Immortal, których Blizzard z jakiegoś powodu nie ogłosił

Maria Wawrzyniak, 01.11.2019 23:50 4

Wiecie, jakby ktoś zapomniał o istnieniu Diablo Immortal – postanowiliśmy Wam przypomnieć, bo być może to wcale nie będzie tragedia.

Tegoroczny BlizzCon głównie skupił się wokół największych i najbardziej wyczekiwanych zapowiedzi, czyli Diablo IV oraz Overwatch 2, a Blizzard z jakiegoś powodu nie pisnął nawet jednego słówka na temat swojej totalnej zeszłorocznej wtopy. Cóż. Po cichu opublikowano więc wpis pod tytułem Co nowego w Diablo Immortal? – no więc powiemy Wam, co nowego. Otóż Diablo Immortal żyje i, przynajmniej według twórców, trzyma się całkiem dobrze. Dowiedzieliśmy się, że w Sanktuarium każdy znajdzie coś dla siebie, a jeżeli czekaliście na aktualności związane z Diablo Immortal, to wiedzcie, że zespół nieustannie nad grą pracuje. Aktualnie Blizzard znajduje się na etapie dopracowywania wszelkich planów oraz spełniania swojej artystycznej wizji, poprawiając przy okazji mechanikę i systemy – wszystko po to, aby mobilna gra akcji z gatunku MMO mogła pokazać pełnię swoich możliwości. Na początek jednak zdecydowano się podsumować podstawowe informacje na temat produkcji.Źródło: Polygon

Jesteśmy prawie pewni, że wcale nie musimy Wam tłumaczyć, czym jest Diablo Immortal, ale równocześnie wiemy, że i tak wypadałoby o tym wspomnieć. Mowa więc o mobilnej, fabularnej grze akcji z gatunku MMO, która zadebiutuje na urządzeniach z systemami iOS oraz Android. Twórcy obiecują, że gra będzie zawierać wszystko to, co znamy i uwielbiamy w serii Diablo – hordy wrogów do zabicia, góry łupów do zebrania i personalizacji oraz potężne klasy postaci do gry w pojedynkę lub ze znajomymi. Deweloperzy podkreślają także, że w przypadku Diablo Immortal kładą znacznie większy nacisk na sieciową rozgrywkę wieloosobową – będziemy więc mogli, dzięki takim nowym funkcjom, jak chociażby trwałe, współdzielone z innymi obszary, zagrać w maksymalnie czteroosobowej grupie. Produkcja obejmie również pełną obsługę gildii oraz innych elementów społecznościowych. Co do fabuły, akcja Diablo Immortal toczy się między wydarzeniami z Diablo II oraz Diablo III. Dowiadujemy się, że mieszkańcy Sanktuarium odbudowują swą krainę po inwazji Baala i zniszczeniu góry Arreat, jednak na horyzoncie majaczą złowrogie siły łaknące szczątków Kamienia Świata dla swych niecnych celów. W grze będziemy więc mogli stworzyć bohatera i zmierzyć się z licznymi wrogami Sanktuarium, aby powstrzymać ich przed odzyskaniem i przejęciem kontroli nad wspomnianym Kamieniem Świata. Obecne plany przewidują sześć klas postaci Diablo Immortalbarbarzyńcę, krzyżowca, łowcę demonów, mnicha, nekromantę oraz czarownika.

Przechodząc wreszcie do nowości – w ubiegłym roku zobaczyliśmy trzy klasy w akcji: barbarzyńców, mnichów i czarowników. W tym roku natomiast uczestnicy BlizzConu mogą pograć łowcami demonów. Twórcy wprowadzili również nową mechanikę obejmującą superzdolności. Wszystkie klasy będą ładować atakami podstawowymi poszczególną superzdolność, aby na koniec móc również wzmocnić ataki podstawowe i uwolnić nieprawdopodobną siłę, zręczność lub nieokiełznaną moc magiczną. Zaprezentowano również system ekwipunku, razem z pierwszą partią przedmiotów legendarnych, które znacznie wpłyną na nasze zdolności. Wszystko (prawie) możemy zobaczyć w poniższym materiale.

https://youtu.be/0CTe9NLDpBY
najnowsze