News

CD Projekt RED rozważa sieciowe gry w uniwersum Wiedźmina i Cyberpunka

LM, 12.10.2019 19:25 2

Firma ma odpowiednią liczbę pracowników, by pracować jednocześnie nad kilkoma grami.

Jeszcze we wrześniu studio CD Projekt RED oficjalnie potwierdziło, że nadchodząca gra ekipy – Cyberpunk 2077 – otrzyma moduł sieciowy. Ten pojawi się, dopiero gdy ukończone zostaną wszystkie darmowe popremierowe DLC, co wskazuje na końcówkę 2020 roku, ale wygląda na to, że tryb wieloosobowy może przetrzeć szlak dla kolejnych sieciowych gier RED-ów. Szef krakowskiego oddziału studia, John Mamais, wyznał w rozmowie z redakcją GameSpot, że twórcy nie wykluczają opracowania w ramach rozwijanych uniwersów gier dedykowanych wyłącznie rozgrywce sieciowej.

Przyznał, że obecna liczba pracowników studia umożliwia prowadzenie kilku równoległych projektów i jeśli odbiór sieciowego trybu w Cyberpunk 2077 będzie odpowiednio dobry, to CD Projekt RED może pokusić się o przygotowanie kolejnych gier. W grę wchodzi także sieciowa gra w uniwersum Wiedźmina, a także inne gry bazujące na kolejnych licencjach. Mamais zaznaczył przy tym, że nie w jego gestii jest przepowiadanie, jak przebiegną dalsze kroki w rozwoju studia i jego marek. Przyznał, że lubi Cyberpunk i chętnie zrobi więcej cyberpunkowych gier, ale taką samą sympatią darzy także wiedźmina i chętnie zrobi więcej takich gier. Jeśli twórcom uda się przygotować jakieś oryginalne IP, to też chętnie przeniesie je na grunt wirtualnej rozrywki.

Osobiście jestem bardzo ciekawy, jak wypadnie moduł wieloosobowy w Cyberpunk 2077, ale takie całkowite przesunięcie w stronę zabawy w sieci nasuwa mi tylko jedno skojarzenie – BioWare. Ostatecznie mam wrażenie, że większość graczy ceni dorobek polskiej ekipy zwłaszcza za to, że jest przeznaczona wyłącznie dla singla, przez co pozwala na większą immersję i zaangażowanie się w zaprezentowaną opowieść. A może macie chęć na MMORPG, w którym każdy z nas wykreuje własnego wiedźmina i będzie polować na potwory niczym w serii Monster Hunter?

Cyberpunk 2077 ukaże się 16 kwietnia 2020 na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Jeśli wybieracie się na tegoroczne PGA, to nadstawcie uszu dla pierwszej prezentacji pełnej polskiej wersji językowej w grze.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze