News

Quantic Dream będzie robiło krótsze gry? "Musimy sprawdzić, czy jest na nie popyt"

pepsi, 11.09.2019 20:31 0

Fahrenheit, Heavy Rain, Beyond, Detroit – wszystkie te gry łączy rozbudowana warstwa fabularna. Czy Quantic Dream zdecyduje się porzucić dotychczasowy format?

Francuskie studio Quantic Dream słynie z iście filmowych gier fabularnych, silnie opartych na wyborach gracza. Te właśnie wybory determinują bowiem dalszy przebieg historii, która ma po drodze wiele rozgałęzień. Zespół Davida Cage’a wydaje się na tyle mocno zakorzeniony w opisywanym gatunku, że trudno sobie obecnie wyobrazić go w innej scenerii. Szef ekipy niczego jednak nie chce wykluczać.

- W przyszłości rozważymy jakikolwiek format, o ile będzie miał on sens z kreatywnego punktu widzenia, a także dla naszych graczy – mówi Cage na łamach OnlySP. – Naprawdę chciałbym pracować przy krótszych produkcjach, by poeksperymentować z nowymi pomysłami, ale w rzeczywistości trzeba byłoby sprawdzić, czy jest w ogóle popyt na takie doznania – zauważa.

- Wiele tytułów cierpiało na tym, że zaczęto eksperymentować z krótszymi formatami, więc powiedziałbym, że będziemy się temu przyglądać, ale i znaleźć doznania, które są uszyte na miarę, zanim do takich eksperymentów w ogóle przystąpimy – dodaje Cage.

Gry na PS4 w sklepie sferis.pl

najnowsze

Hardwareowe Podsumowanie Tygodnia #1

Hardwareowe Podsumowanie Tygodnia zbiera w szybki skrót wszystkie najciekawsze wydarzenia minionego tygodnia w branży PC.