News

Twórcy Apex Legends przepraszają za złamanie obietnic i zapowiadają zmiany w systemie monetyzacji

LM, 18.08.2019 18:05 2

Graczom nie spodobał się sposób dystrybuowania dodatków kosmetycznych związanych z trwającym w grze wydarzeniem The Iron Crown Collection.

Odpowiedzialne za wyprodukowanie i rozwój gry Apex Legends studio Respawn Entartainment w najnowszym komunikacie do fanów przeprosiło za wszystkie kontrowersje związane z trwającym w grze wydarzeniem The Iron Crown Collection. Twórcy przyznali, że złamali składane wcześniej graczom obietnice związane ze sposobami, w jakie będzie można zdobyć dodatki kosmetyczne w grze. O co chodzi?

Wraz z rozpoczęciem rzeczonej akcji Respawn wypuściło na serwach nowe elementy kosmetyczne. Niestety te nie pojawiły się bezpośrednio w sklepie gry, a zamiast tego wprowadzono je jako potencjalny łup w dedykowanych wydarzeniu pakietach Apex. Za udział w wydarzeniu otrzymywaliśmy jedynie dwa pakiety, co oczywiście nie gwarantowało, że wylosujemy w nich przedmioty związane z The Iron Crown Collection. Jeśli nie udało nam się zdobyć pożądanych przedmiotów, to jedynym wyjściem był zakup kolejnych pakietów. Obok tego deweloperzy przygotowali specjalną nagrodę w postaci toporka Raven’s Bite, ale by go zdobyć, należało zebrać wszystkie 24 osiągnięcia związane z wydarzeniem, co całkiem słusznie zostało ogłoszone skokiem do portfeli graczy.

W ramach przeprosin Drew McCoy z Respawn Entertainment zapowiedział istotne zmiany w zakresie dystrybucji skórek The Iron Crown Collection. Te począwszy od wtorku 20 sierpnia, będą dostępne w sklepie gry, ale podzielone na trzy pakiety po cztery skórki. Każdą możemy zakupić osobno, ale będzie dostępna w sprzedaży jedynie przez dwa dni. Tym samym, jeśli nie zdążymy kupić jej w sklepie przed zmianą oferty, to pozostaje liczyć na szczęście w kolejnych pakietach Apex. Co ciekawe twórcy zapowiedzieli, że w przyszłości postarają się o system bardziej przystępny dla graczy, ale nie odnieśli się wcale do sposobu, w jaki można zdobyć Raven’s Bite. I chociaż przekonują, że zmiana dystrybucji wynika wyłącznie z troski o dobro graczy, to z pewnością usilne dążenia graczy do zdobycia elitarnego toporka mają zbawienny wpływ na budżet tytułu.

Apex Legends dostępne jest w modelu free-to-play na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=27&v=yYy7vcFK9oA

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze