News

Czy konkurencja dla Simsów faktycznie jest możliwa?

Maria Wawrzyniak, 16.08.2019 22:55 1

Poznajcie Paralives, które po pewnym czasie może się okazać realną, poważną konkurencją dla kultowych Simsów.

Paralives to projekt pewnego niezależnego dewelopera Alexa Masse’a. Mimo wyłącznie jednej osoby stojącej za produkcją, legenda głosi, że ta produkcja naprawdę może okazać się poważną konkurencją dla kultowej serii The Sims. Symulator życia ma według autora zdecydowanie więcej możliwości – między innymi w trybie budowania zniknie siatka, która ogranicza nas do stosunkowo niewielkich pól. Będzie oczywiście możliwość włączenia jej.Źródło: Game Informer

Przedmioty możemy lokować w dowolnych miejscach, co pozwoli nam chociażby stworzyć wirtualny bałagan. Konstruowanie domu przewiduje opcję postawienia zaokrąglonych ścian i murów o każdej, dowolnej długości. Twórca inaczej rozwiązał również kwestię implementacji poszczególnych elementów – wybierając więc krzesło, czy chociażby łóżko, zadecydujemy o rozmiarze oraz kolorze. Wystarczy jedynie rozciągnąć daną rzecz, aby ją powiększyć lub zmniejszyć. Akcja Paralives została osadzona oczywiście w otwartym świecie, który gracz swobodnie prowadzi. To jednak oznacza, iż produkcja wcale nie ograniczy nas do naszego domu czy sąsiedztwa.

Na razie wprawdzie nie mieliśmy okazji zobaczyć kreatora postaci, aczkolwiek wiemy, że nasze wirtualne postacie oparte zostały na systemie animacji, które generują się proceduralnie. Gra tworzy je automatycznie na podstawie przygotowanych wcześniej ruchów. Autor przewiduje dodanie do produkcji takich elementów, jak zwierzęta, efekty pogodowe czy środki transportu. Po debiucie pojawią się również treści, które Masse udostępni za darmo.

https://youtu.be/Vm08XAI55Vk https://youtu.be/41FM7X5TivQ

Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

najnowsze