News

Powstaje nowe PUBG! Za grę odpowiada twórca Call of Duty i Dead Space'a

pepsi, 26.06.2019 18:21 1

Nowo utworzone studio Striking Distance na czele z Glenem Schofieldem odpowiada za kontynuację rewolucyjnego megahitu, PlayerUnknown’s Battlegrounds.

Umarł król, niech żyje król? PUBG Corp. ogłosiło, że trwają prace nad kontynuacją PlayerUnknown’s Battlegrounds. Za projektem stoi Striking Distance, nowo sformowane studio, na czele którego stanął Glen Schofield. Były współszef Visceral Games i Sledgehammer Games (funkcję dzielił z Vince’em Zampellą) odpowiadał za takie serie jak Dead Space czy Call of Duty. Z Activision odszedł pod koniec ubiegłego roku później tłumacząc, że był rozczarowany faktem, iż jego dotychczasowy pracodawca nie chciał inwestować w nowe marki.

Do końca nie wiadomo jeszcze jaki kształt przybierze nowa odsłona PUBG. Nie wiadomo nawet jaki tytuł będzie nosiła gra. Wydawca uchylił jednak rąbka tajemnicy. “To oryginalne doświadczenie oparte na narracji, rozgrywające się w uniwersum PUBG” – przekazał w komunikacie prasowym. Schofield zasugerował natomiast na Twitterze, że produkcja może być osadzona w innym gatunku niż oryginał. – Swoboda eksploracji uniwersum PUBG podsyca mą ekscytację możliwościami, których nie ograniczam do gatunku battle royale – oznajmił.

Oferta gier komputerowych w sklepie sferis.pl

najnowsze