News

Glen Schofield odchodzi z Activison

LM, 11.12.2018 03:55 1

Producent m.in. Dead Space i kilku odsłon serii Call of Duty postanowił wziąć nieco wolnego od branży gier wideo.

Współzałożyciel studia Sledgehammer Games i długoletni współpracownik firmy Activison — Glen Schofield — poinformował za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, że wraz z końcem roku na jakiś czas rozstaje się z branżą gier wideo. W przywołanym wpisie nie wskazał konkretnych powodów, które skłoniły go do odejścia z Activison, a zamiast tego stwierdził jedynie, że „pora spróbować czegoś nowego”.

Glen Schofield z branżą gier wideo związany jest już od prawie 30 lat. W 2009 roku wraz ze swoim przyjacielem Michaelem Condreyem opuścił szeregi zamkniętego już studia Visceral Games, by założyć Sledgehammer Games. Przez ostatnie 9 aktywnie współpracował z firmą Activison, produkując trzy odsłony serii Call of Duty – Modern Warfare 3, Advanced Warfare i wydane w minionym roku WWII. Kilka miesięcy temu Schofield i Condrey opuścili Sledgehammer na rzecz posad w Activison.

Warto zaznaczyć, że Schofield ma już plan na dalszą karierę. Po zasłużonym urlopie zamierza zaangażować się w coś „ekscytującego”. Pozostaje oczekiwać na kolejne doniesienia, a gdy tylko te się pojawią, to z pewnością się o tym dowiecie.

najnowsze

Crash Team Racing Nitro-Fueled podbiło angielskie serca

Produkcja wystartowała z naprawdę potężnym przytupem – Activision odnotowało w Wielkiej Brytanii trzeci najlepszy debiut w tym roku, przegrywając tylko z Days Gone oraz z Resident Evil 2. 

Być może dostaniemy nowe Ape Escape

Kultowa seria Ape Escape świętuje w tym roku swoje 20 urodziny. Z tej okazji Sony przygotowało specjalne wideo, a także uruchomiło zupełnie nowe konto na Twitterze, gdzie zamieściło tajemniczą grafikę.