News

Współzałożyciel Sledgehammer Games odszedł z Activision, bo nie chciało inwestować w nowe IP

LM, 12.03.2019 09:45 0

Glen Schofield rozstał się z Activision z końcem minionego roku.

W połowie grudnia dowiedzieliśmy się, że współzałożyciel studia Sledgehammer Games (m.in. Call of Duty Modern Warfare 3 i Call of Duty WWII) i długoletni współpracownik ActivisionGlen Schofield – rozstaje się z firmą. Nie dowiedzieliśmy się wtedy, co skłoniło Schofielda do porzucenia korporacyjnej posady, ale w niedawnej rozmowie z redakcją Game Informera deweloper rzucił nieco światła na całą sprawę.

Okazuje się, że po transferze bezpośrednio ze Sledgehammer Games do Activision założyciele studia – wspomniany już Glen Schofield i Michael Condrey – zajęli się różnymi projektami na rzecz rozwoju firmy. Podczas gdy Condrey „pracował nad czymś” dla Activision, to Schofield skupił swoje wysiłki na stworzeniu zupełnie nowej marki w portfolio wydawcy. Ostatecznie przygotował prototyp nowego IP, który z niewiadomych przyczyn Activision odrzuciło - „chociaż nie powinno” - a dla Schofielda był to jasny sygnał, że „pora spróbować czegoś nowego”.

Schofield przyznaje, że sam proces tworzenia zupełnie nowej marki nie należy do łatwych – ciężko wykreować, a następnie wypromować coś zupełnie nowego, szczególnie gdy w portfolio wydawcy jest kilka pewniaków jak Call of Duty, Spyro i Crash, które przy znacznie mniejszym nakładzie czasu i środków gwarantują oczekiwane zyski.

Ostatecznie Schofield zdecydował się na odejście z firmy, bez planu awaryjnego czy posady zagwarantowanej w innych firmach i chociaż przyznaje, że nigdy nie spodziewał się, że zdecyduje się na taki krok, to z perspektywy czasu coraz lepiej rozumie swoje decyzje. Przyznaje przy tym, że lata w Activision były dla niego bardzo udane, ale gdy wysiłki włożone w kreację nowego IP nie spotkały się z uznaniem włodarzy studia, to wiedział, że musi odejść.

Schofield na razie pozostaje bez pracy, ale odbywa już spotkania w jej sprawie. Tymczasem drugi z założycieli Sledgehammer GamesMichael Condrey – objął kierownictwo nad nowym wewnętrznym studiem 2K Games.

Wierzycie, że Activision kiedykolwiek sięgnie jeszcze po nowe IP, czy raczej będzie odcinać kupony od kolejnych odsłon Call of Duty?

najnowsze