News

Rainbow Six Siege będzie karać za strzelanie do swoich

Maria Wawrzyniak, 17.06.2019 22:15 2

Twórcy Rainbow Six Siege postanowili zacząć wymierzać sprawiedliwość wobec tych, którzy strzelają do członków swojej drużyny.

Ubisoft wprowadziło dzisiaj nową mechanikę do Rainbow Six Siege, która ma za zadanie powstrzymać graczy przed „żartobliwym” strzelaniem do swoich.

Deweloperzy wytłumaczyli całość w jednym ze swoich filmów na YouTubie. System funkcjonuje pod nazwą reverse friendly fire. Jeden przypadkowy strzał będzie kończył się na zwykłym upomnieniu. Jeśli jednak gracz celowo zabije członka swojej drużyny (bo, bądźmy szczerzy, raczej nie da się czegoś podobnego zrobić przypadkowo), otrzyma tę samą ilość obrażeń.

W przypadku zabicia sojusznika, ten może jednak nam wybaczyć - gra zapyta go wówczas, czy jego zdaniem zabójstwo było intencjonalne, czy nie. Od tej decyzji zależy to, czy mechanika zostanie uruchomiona. Ciekawe podejście do głupich zachowań w takich grach, jak Rainbow Six Siege, gdzie praca zespołowa jest praktycznie najważniejszym elementem, bez którego grać się tak naprawdę nie da.

https://youtu.be/AZwzTejzJsQ

Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

najnowsze