Rainbow Six Siege będzie karać za strzelanie do swoich

Wincenty Wawrzyniak
2019/06/17 22:15
2
0

Twórcy Rainbow Six Siege postanowili zacząć wymierzać sprawiedliwość wobec tych, którzy strzelają do członków swojej drużyny.

Ubisoft wprowadziło dzisiaj nową mechanikę do Rainbow Six Siege, która ma za zadanie powstrzymać graczy przed „żartobliwym” strzelaniem do swoich.

Deweloperzy wytłumaczyli całość w jednym ze swoich filmów na YouTubie. System funkcjonuje pod nazwą reverse friendly fire. Jeden przypadkowy strzał będzie kończył się na zwykłym upomnieniu. Jeśli jednak gracz celowo zabije członka swojej drużyny (bo, bądźmy szczerzy, raczej nie da się czegoś podobnego zrobić przypadkowo), otrzyma tę samą ilość obrażeń.

Rainbow Six Siege będzie karać za strzelanie do swoich

GramTV przedstawia:

W przypadku zabicia sojusznika, ten może jednak nam wybaczyć - gra zapyta go wówczas, czy jego zdaniem zabójstwo było intencjonalne, czy nie. Od tej decyzji zależy to, czy mechanika zostanie uruchomiona. Ciekawe podejście do głupich zachowań w takich grach, jak Rainbow Six Siege, gdzie praca zespołowa jest praktycznie najważniejszym elementem, bez którego grać się tak naprawdę nie da.

Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

Komentarze
2
Usunięty
Usunięty
19/06/2019 15:04

Reverse friendly fire został włączony już kilka tygodni przed nowym sezonem i powstaniem tego artykułu... 

Crad999
Gramowicz
18/06/2019 19:40

Czyżby to z powodu tej komedii w wykonaniu Lil Yachty podczas E3?