News

E3 2019: multiplayer w Doom: Eternal bez tradycyjnego deathmatcha

pepsi, 13.06.2019 11:11 0

Nie wyobrażacie sobie Dooma bez klasycznego deathmatcha? Wygląda na to, że będziecie musieli. Twórcy Doom: Eternal stawiają na bardziej niekonwencjonalne rozwiązania.

- Nie będzie tradycyjnego trybu multiplayer. Battle mode to nasz główny tryb wieloosobowy – informuje na łamach IGN-u producent wykonawczy Doom: Eternal, Marty Stratton. Wspomniany moduł został zaprezentowany podczas konferencji Bethesdy na E3. Zaoferuje on asymetryczną rozgrywkę, w której jeden z graczy wciela się w głównego bohatera kampanii, Doom Slayera, a pozostali dwaj biorą na siebie role demonów. – Fajną rzeczą jest to, że jest to wyrwane prosto z Dooma; to walka, której gracze chcą i którą kochają. Będą oni zaznajomieni z rozgrywką, grając jako Slayer – przekonuje Stratton.

Zastosowanie dość niekonwencjonalnych rozwiązań w trybie wieloosobowym Doom: Eternal jest pokłosiem mieszanych reakcji, jakie wywołał multiplayer w Doomie (2016). – Tam zrobiliśmy coś bardziej tradycyjnego. Nie zawierało to jednak żadnych komponentów znanych z kampanii. Slayer i demony nie pojawili się w żaden istotny sposób. to nie wypaliło, więc wywróciliśmy wszystko do góry nogami i zdecydowaliśmy, że to co chcemy stworzyć, musi bazować na tym, o co chodzi w Doomie, czyli walce demonów ze Slayerem – tłumaczy przedstawiciel id Software.

Jeśli czekacie z niecierpliwością na Doom: Eternal, polecamy Waszej uwadze skład edycji kolekcjonerskiej, ogłoszony podczas E3 przez wydawcę gry.

Gry z serii Doom w ofercie sklepu sferis.pl

najnowsze