EA Play: pięć kluczowych nowości w Madden NFL 20. Twórcy stawiają na gwiazdy

pepsi
2019/06/08 22:31
0
0

Za nami obszerna prezentacja Madden NFL 20 na EA Play. O grze dowiedzieliśmy się naprawdę sporo, a komentarz wspierany był pokazem faktycznej rozgrywki.

EA Play: pięć kluczowych nowości w Madden NFL 20. Twórcy stawiają na gwiazdy

W Madden NFL 20 wprowadzonych zostanie pięć kluczowych nowości. Face of the Franchise pozwoli stworzyć supergwiazdę na pozycji quarterbacka i przeżywać draft do ligi NFL. Silnik scenariusza wprowadzi zadania specjalne zmieniające się dynamicznie z tygodnia na tydzień. Playbook, czyli podręcznik schematów, zagrań i taktyk wprowadzi nowe formacje, unikatowe dla poszczególnych drużyn. Co ciekawe, playbooki będą aktualizowane wraz z prawdziwym sezonem NFL, by lepiej odzwierciedlać to, co faktycznie dzieje się w lidze futbolu amerykańskiego za oceanem i wprowadzać stosowane przez trenerów nowinki.

Sporo miejsca poświęcono na zdolności X-Factor. Są to specjalne, gwiazdorskie umiejętności, ściśle przypisane określonym zawodnikom, którzy odznaczają się nimi w rzeczywistości. Jest to pokłosie tego, że – jak zauważył starszy projektant rozgrywki (i były gracz NFL) Clint Oldenburg, NFL jest ligą gwiazd i to one decydują w głównej mierze o losach spotkań.

Umiejętności supergwiazdy są zawsze dostępne do użycia. Podczas prezentacji Madden NFL 20 pokazano kilka przykładów. Obecny na pokazie JuJu Smith-Schuster, grający na pozycji wide-receivera w Pittsburgh Steelers, będzie możliwy do zatrzymania po otrzymaniu dalekiego podania jedynie poprzez podwojenie w obronie. Gwiazda z okładki, Patrick Mahomes, jako jedyny dysponować będzie zdolnością zwaną bazooka – to wyjątkowo szybkie i bardzo dokładne dalekie podanie.

Nie jest jednak tak, że są to nadludzkie zdolności, które sprawią, że mecze będą wygrywały się same. Jak podkreślił Oldenburg, mecz futbolu amerykańskiego jest jak gra w szachy, gdzie taktykę trzeba starannie przygotować pod przeciwnika, neutralizować jego mocne i wykorzystywać słabe strony. Poza tym, zdolności X-Factor nie dotyczą jedynie ofensywy. Słynący z doskonałej obrony Aaron Donald będzie miał możliwość wywierania niezrównanej presji na quarterbackach oraz jak nikt inny zakłóci podanie, uniemożliwiając dokładne dogranie piłki.

Pozostając przy gwiazdach, twórcy Madden NFL 20 zatroszczyli się o nie w szczególny sposób również pod względem wizualnym. Zwłaszcza animacje powinny odzwierciedlać ich charakterystyczne ruchy. Tak będzie chociażby z szybkim podaniem, z którego słynie Aaron Rodgers. W parze z animacjami pójdą nowe, subtelne zagrania, które umożliwi mechanika rozgrywki. Pojawią się m.in. udawane podania. W razie potrzeby będzie można nawet odwołać decyzję o posłaniu piłki do pierwotnie wybranego kolegi z drużyny.

GramTV przedstawia:

Duży nacisk autorzy Madden NFL 20 kładą na tzw. RPOs (Run-Pass Options). W repertuarze pojawi się 220 różnych zagrań tego typu. Gracze będą mogli czytać obronę i zareagować odpowiednio wraz z przebiegiem akcji: albo kontynuować ją zgodnie z pierwotnym planem, albo wybrać alternatywną opcję jej rozegrania, albo skorygować obrane rozwiązania w trakcie.

Pokaz Madden NFL 20 zakończył materiał o wyrażanych w punktach cechach, jakie nadaje się wszystkim graczom by określić ich umiejętności. Rokrocznie towarzyszy temu sporo kontrowersji, co wspomniane wideo doskonale odzwierciedla. Zawodnicy na ogół są niezadowoleni z przyznanych im wskaźników – mają o sobie, a jakże, wyższe mniemanie.

Przedstawiciele EA poinformowali ponadto, że planują przeprowadzenie zamkniętych betatestów Madden NFL 20. Odbędą się one w dniach 14-16 czerwca, a klucze będzie można zdobyć za pośrednictwem kanałów społecznościowych.

Gry sportowe w ofercie sklepu Sferis.pl

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!