News

Imperator: Rome sprzedaje się lepiej niż zakładano, mimo krytyki graczy

therionee, 15.05.2019 10:48 0

Gra zebrała dobre oceny od krytyków, ale na Steam recenzje są w większości negatywne.

 

 

Imperator: Rome ukazało się w ubiegłym miesiącu. Średnia ocen na Metacritic to 81/100, natomiast na Steam grę pozytywnie ocenia zaledwie 38% użytkowników (spośród ponad 7 tysięcy recenzji). Negatywne opinie nie przełożyły się jednak na sprzedaż gry - znalazła ona więcej odbiorców niż zakładano.

- Jak dotąd sprzedaż Imperator: Rome przekroczyła nasze oczekiwania - mówi szefowa Paradox, Ebba Ljungerud. - Recenzje przedstawicieli prasy były bardzo pozytywne, jednakże oceny użytkowników na Steam są niższe niż się spodziewaliśmy. Traktujemy tę sprawę poważnie; zespół odpowiedzialny za grę analizuje owe recenzje i bierze je pod uwagę przy planie dalszych prac. (...) Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszelkie opinie, dzięki którym możemy ulepszyć grę.

Gracze krytykują Imperator: Rome za te same niedociągnięcia, co inne produkcje Paradoksu: gra nie oferuje tak rozbudowanych funkcji, jak bardziej udane tytuły firmy z gatunku grand strategy. Fani cynicznie zauważają, że braki będą uzupełniane w kolejnych, nieuniknionych DLC.


Zamów grę Imperator: Rome w sklepie Sferis.pl

najnowsze