News

Imperator: Rome nową strategią twórców Europa Universalis i Crusader Kings

Małgorzata Trzyna, 19.05.2018 15:48 4

Co by było, gdyby Cezar nigdy nie istniał? Przekonamy się w przyszłym roku.

Podczas PDXCon 2018, Paradox Interactive zapowiedział nową grę strategiczną: Imperator: Rome. Pieczę nad projektem sprawuje Johan Andersson (pracował nad Europa Universalis IV, Crusader Kings II i Stellaris). W grze twórcy stawiają różne pytania: co by było, gdyby imperium Aleksandra zostało skupione w ręku jednego następcy? Gdyby Włochy nigdy nie zjednoczyły się pod rzymskimi rządami? Gdyby Cezar nigdy nie istniał, czy zachodnia cywilizacja wyglądałaby zupełnie inaczej?

Mistrzowie historycznych strategii powracają do czasów legionów i legend. Paradox Development Studio z radością zapowiada Imperator: Rome, nową grę strategiczną, w której przeniesiecie się do klasycznej ery, od dni chwały Aten po założenie Cesarstwa Rzymskiego cztery wieki później.

Rządź dowolnym narodem na najbardziej szczegółowej mapie, jaką kiedykolwiek przygotowało studio Paradox, rozciągającej się od Słupów Heraklesa po dalekie Indie, na której możesz zbudować imperium, przy którym bledną podboje Aleksandra. Zarządzaj republikami i monarchiami, utrzymuj równowagę między frakcjami i zapewnij sobie lojalność najlepszych generałów.

Imperator: Rome ma zadebiutować w 2019 roku.

najnowsze

Dead Island 2 nadal powstaje

Mija pięć lat od oficjalnego ogłoszenia Dead Island 2. THQ Nordic, które po drodze przejęło prawa do tytułu, utrzymuje, że pomimo ciszy na łączach prace nad nim nadal trwają.

Popularność Apex Legends mocno spada

Apex Legends rozpoczęło z wysokiego “C”, ale ostatnie miesiące, co pokazują statystyki, nie są już tak pomyślne dla produkcji Respawn Entertainment i Electronic Arts.