Molestowanie seksualne w Quantic Dream? Studio wydało oświadczenie

Patryk Purczyński
2019/05/09 17:22

”Nie jesteśmy świadomi zaistnienia jakichkolwiek przypadków molestowania seksualnego” – utrzymują władze Quantic Dream.

Molestowanie seksualne w Quantic Dream? Studio wydało oświadczenie

Game Workers Unite i Solidaires Informatique prowadzą postępowanie w sprawie rzekomego molestowania seksualnego, do jakiego miało dochodzić w Quantic Dream. ”Zostaliśmy poinformowali o przypadkach molestowania i napaści seksualnych wobec kobiet zatrudnionych w firmie. Są to sprawy niezwykle poważne, a czyny karane z mocy prawa, a mimo to wydaje się, że powtarzały się całkowicie bezkarnie przez kilka lat z uwagi na panującą tam omertę. Należy położyć temu kres” – podkreśla Game Workers Unite.

Na powyższy komunikat zareagowały władze Quantic Dream, które za pośrednictwem Twittera upubliczniły następujące oświadczenie: ”Jesteśmy studiem, w którym każdy może wyrazić samego siebie. Nasz zróżnicowany zespół odzwierciedla nasze wartości: wolność, przynależność i różnorodność. Bardzo zależy nam na tworzeniu bezpiecznego i kreatywnego środowiska pracy, w atmosferze otwarcia i szacunku. Cały zespół, jak zawsze, pozostaje w tej misji zjednoczony”.

GramTV przedstawia:

Jednocześnie szefostwo studia zaprzecza, by wiedziało o jakichkolwiek nieprawidłowościach. ”Do zarzutów molestowania podchodzimy bardzo poważnie. Nie jesteśmy świadomi zaistnienia jakichkolwiek takich przypadków w naszej firmie i zdecydowanie zachęcamy do natychmiastowego skontaktowania się z odpowiednimi służbami”.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!