News

Slightly Mad Studios wycofuje znak towarowy Mad Box. Co dalej z konsolą?

Patryk Purczyński, 30.04.2019 17:36 0

Na początku roku twórcy Project CARS zapowiedzieli konsolę Mad Box. Okazuje się jednak, że znak towarowy został wycofany. Co dalej?

Konsola Mad Box może ukazać się pod inną nazwą. Wszystko przez niewielkie francuskie studio Madmox, które 25 marca wniosło sprzeciw do Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO). W uzasadnieniu firma podała, że istnieje prawdopodobieństwo powstania zamieszania z uwagi na nadmierne prawdopodobieństwo obu nazw. Slightly Mad Studios zarejestrowało nazwę Mad Box 3 stycznia a zainteresowanym przesługuje prawo wniesienia sprzeciwu w ciągu trzech miesięcy.

Studio Madbox z tego prawa skorzystało wskutek czego Slightly Mad Studios wycofało znak towarowy. W związku z tym nie wiadomo pod jaką nazwą ukaże się konsola twórców Project CARS. Studio nie wydało na razie oficjalnego komunikatu, a i redakcji pcgamesinsider.biz, która donosi o sprawie, nie udało się dotąd uzyskać komentarza przedstawicieli zainteresowanych stron.

Na opracowanie stosownej strategii Slightly Mad Studios ma jeszcze sporo czasu. Premiera konsoli ma bowiem nastąpić dopiero za trzy lata.

najnowsze