Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Project CARS idzie do kosza. Electronic Arts uśmierca markę

Maria Wawrzyniak
2022/11/08 19:30

Seria została uśmiercona „po ewaluacji długoterminowego potencjału wzrostu”.

Zła wiadomość dla miłośników serii Project CARS. Bez żadnego wcześniejszego ostrzeżenia Electronic Arts oficjalnie poinformowało, że cykl zostanie porzucony, tym samym dając do zrozumienia, że potencjalna czwarta część nigdy nie ujrzy światła dziennego. W pierwszej kolejności wieść pojawiła się na łamach portalu GamesIndustry.biz, jeszcze nieoficjalnie, jednak redaktorzy szybko otrzymali oświadczenie od EA, którzy potwierdzili tę informację.

Project CARS idzie do kosza. Electronic Arts uśmierca markę

Project CARS oficjalnie umiera

Po ewaluacji następnej odsłony serii Project CARS i jej długoterminowego potencjału wzrostu postanowiliśmy wstrzymać rozwój tej marki i związane z nią inwestycje.
Decyzje takie jak ta są bardzo trudne, ale pozwalają nam skupić się na obszarach, które dają nam lepsze możliwości tworzenia doświadczeń, które fani pokochają. Skupiamy nasze siły na swoim wyścigowym portfolio – w szczególności na licencjonowanych seriach i doświadczeniach w otwartym świecie – i rozszerzaniu marek w taki sposób, aby były bardziej kierowane społecznościowo, z długo żyjącymi grami-usługami, które zaangażują globalne społeczności.
Gry to centrum sportu i wyścigów, a wraz ze zmieniającymi się oczekiwaniami fanów uważamy, że nasze produkcje muszą ewoluować poza czystą zabawę, dostarczając doświadczeń, które pozwalają graczom oglądać, tworzyć i łączyć się z przyjaciółmi.
Zadbamy, aby każda osoba dotknięta przez tę decyzję została przesunięta na odpowiednią dla niej pozycję w EA Sports i zespołach zajmujących się grami wyścigowymi – lub w innych częściach EA, gdziekolwiek się da. Priorytetem jest dla nas obecnie zapewnienie naszym ludziom tyle wsparcie, ile potrzebują w tym okresie przejściowym.

Na pewno wielu z Was ma ochotę skomentować powyższy cytat. Najważniejsze jednak, że Electronic Arts nie zamierza zostawić pracowników Slightly Mad Studios na przysłowiowym lodzie.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
Karanthir666
Gramowicz
09/11/2022 00:00

Czyli w ea po staremu. Niszczą mniejsze studia, które przejęli.

wielkanoc
Gramowicz
08/11/2022 21:32

Można się porzygać od tego korpobełkotu.