News

The Surge 2 będzie dłuższe od pierwowzoru

LM, 20.04.2019 12:49 0

Tytuł zadebiutuje za kilka miesięcy na PC, PlayStation 4 i Xboksie One, by przykuć nas do ekranów na co najmniej kilkadziesiąt godzin.

Kolejna porcja nowinek o zaplanowanej jeszcze na ten rok grze RPG akcji w realiach science-fiction z domieszką nawiązań do serii Dark Souls, czyli The Surge 2. Jeśli po ograniu pierwszej odsłony serii zastanawialiście się, na jak długo przykuje Was do ekranów kontynuacja, to mamy dla Was odpowiedź.

W rozmowie z redakcją serwisu Wcctech dyrektor kreatywny tytułu – Jan Klose – ujawnił, że ukończenie sequela z pewnością będzie wymagało więcej czasu, niż w przypadku pierwszej części. Klose wspomniał, że sfinalizowanie gry w sposób liniowy, bez pobocznych ścieżek i dodatkowych aktywności, powinno nam zająć około 25 godzin. Trudno natomiast oszacować czas niezbędny do zobaczenia wszystkiego, co na potrzeby The Surge 2 wykreowało studio Deck13.

Jednocześnie wiemy, że chociaż The Surge 2 jest mocno zakorzenione w mechanice pierwowzoru, to zabawa w kontynuacji ma cechować się jeszcze większą dynamiką, głównie w zakresie konfrontacji z oponentami. Obok tego pojawią się nowe rodzaje adwersarzy, a wraz z nimi wyposażenie czy uzbrojenie.

Zgodnie z niedawnym komunikatem wydawcy gry – firmy Focus Home Interactive – The Surge 2 trafi na PC, PlayStation 4 i Xboksa One już za kilka miesięcy, więc prawdopodobnie zabawę rozpoczniemy jeszcze tej jesieni. Przy okazji warto wspomnieć, że niemiecka ekipa powoli kreuje już zupełnie nowe IP, ale żadnych konkretów jeszcze nie ujawniono.

najnowsze