News

Lot, niewidzialność, supersiła - oto moce superbohaterów pustkowi w Rage 2

Małgorzata Trzyna, 08.03.2019 13:03 0

W grze spełnimy marzenie o posiadaniu nadludzkich możliwości.

W Rage 2 wcielimy się w Walkera, strażnika pustkowi, a zarazem superbohatera posiadającego nadludzkie moce. Będziemy mogli korzystać z wypasionej broni i zaawansowanych, nanotrytowych umiejętności. Generał Cross i jego armia mutantów mogą już przygotowywać sobie drogę ucieczki - z pomocą śmiercionośnych zabawek i kombosów rozprawimy się ze wszystkim, co stanie nam na drodze. Co tu dużo mówić, najlepiej zobaczyć zwiastun prezentujący część wyposażenia i kombinacji umiejętności.

- Przeprowadziliśmy serię prób, by mieć pewność, że stworzone przez nas umiejętności uzupełniają możliwości broni i pozostają z nimi w synergii, jednocześnie zaś ich nie zastępują - tłumaczy główny projektant walki Peter Johansson. - Chcieliśmy, by w duchu walki w stylu id pomagały one podczas agresywnej, dynamicznej akcji na krótkim i średnim dystansie, jaką tworzymy. Kluczem do przetrwania w RAGE 2 jest stawanie z wrogiem oko w oko. Umiejętności mają stanowić narzędzie, które do tego zachęci.

Wśród umiejętności znajdziemy m.in.:

  • rąbnięcie - niszczycielski cios w ziemię, tym silniejszy, z im większej wysokości uderzamy;
  • roztrzaskanie - uderzenie kinetyczne odrzucające przeciwników i czasem powodujące, że ich głowy wybuchają;
  • wir - pozwala ściągnąć grupę oponentów w jedno miejsce, by następnie rozprawić się z nimi z pomocą broni obszarowej - np. granatu;
  • bariera - blokuje wrogi ostrzał i zabija wszystko, co jej dotknie - idealna w połączeniu z wirem;

Każdą umiejętność w grze będzie można ulepszać na różne sposoby, np. rozpęd pozwoli sprintować dwukrotnie szybciej lub zapewni chwilową niewidzialność. Ulepszeń umiejętności jest ponad 70.

Walcząc, z czasem zapełnimy wskaźnik przesteru, a jego aktywowanie da nam znacznie więcej możliwości broni i umiejętności, np. samonaprowadzanie pocisków albo żonglowanie przeciwnikiem w powietrzu, szpikując go kulami. Przester pozwoli też skrócić czas odnawiania umiejętności oraz regeneruje zdrowie. Więcej szczegółów na stronie bethesda.net.

Wkrótce zostanie udostępniony kolejny artykuł poświęcony możliwościom superbohatera pustkowi, skupiający się na superspluwach.

Zapraszamy także do obejrzenia 15-minutowego wideo z rozgrywki.

RAGE 2 trafi na PlayStation 4, Xbox One oraz PC 14 maja 2019 roku.

najnowsze