Twórca Devil May Cry 5 wolałby stworzyć nową część niż remake

Patryk Purczyński, 07 lutego 2019 20:13 1

Hideaki Itsuno nie wyklucza możliwości stworzenia remake'a Devil May Cry, ale gdyby to jemu pozostawiono decyzję, wolałby zabrać się za nową część.

Odświeżanie starszych tytułów to dość częsty obrazek w ostatnich latach na rynku interaktywnej rozrywki. O możliwość powrotu do którejś z dotychczasowych odsłon serii Devil May Cry został zapytany w jednym z wywiadów reżyser DMC 5, Hideaki Itsuno. - Cóż, tak naprawdę nikt nie zaproponował nam stworzenia remake'a którejkolwiek z części Devil May Cry, ale naprawdę chciałbym coś takiego zrobić - nie kryje Itsuno.

Taki projekt nie znajduje się jednak na szczycie listy jego priorytetów. - Trzeba mieć na względzie, że mógłbym zrobić remake Devil May Cry 2, albo zamiast tego Devil May Cry 6. Generalnie bardziej zainteresowany będę stowrzeniem nowej gry - podkreśla Itsuno. Tej wypowiedzi nie należy traktować rzecz jasna jako zapowiedzi kolejnej części DMC, ale jeżeli preferencje reżysera odegrają rolę przy decydowaniu o następnym projekcie, wiadomo czego się spodziewać.

Devil May Cry V – DLC Bloody Palace zadebiutuje na początku kwietnia
Devil May Cry 5 można ukończyć w 10 minut
Devil May Cry 5 ocenzurowane na Zachodzie w wersji PS4
Devil May Cry 5 trafi na Switcha, jeśli Dragon's Dogma dobrze sobie poradzi
najnowsze