News

Ubisoft szczerze do bólu o loot boxach: "gdyby gracze ich nie kupowali toby ich nie było"

Patryk Purczyński, 14.11.2018 18:25 8

Gracze najwyraźniej chcą skrzyń z zawartością wnoszącą kosmetyczne zmiany. Ubisoft szczerze punktuje zalety ich obecności w swoich produkcjach.

Informacja o tym, że w Trials Rising pojawią się skrzynie z losową zawartością, nie została najlepiej przyjęta przez fanów serii. Dyskusja rozgorzała m.in. na forum Ubisoftu, gdzie głos zabrał jeden z developerów, podpisujący się jako Ubi_Warlock. Na wstępie zaznaczył, że obecna w skrzyniach zawartość, którą można zdobyć za dodatkową opłatą, będzie miała charakter wyłącznie kosmetyczny. "One są przeznaczone dla osób, które grając w sieci chcą się w jakiś sposób wyróżnić z tłumu" - podkreślił.

W dalszej części przedstawiciel Ubisoftu pozwolił sobie na rzadko spotykaną otwartość: "Tak, to oznacza, że niektórzy gracze wydadzą więcej pieniędzy w naszych grach niż inni, co zaowocuje większymi zyskami dla nas. Pomoże nam to jednak zainwestować większe sumy w nowe tytuły i zrozumieć czego gracze szukają w zakupionych tytułach. Jeśli zwyczajnie nie kupowaliby tych skrzyń, nie byłyby one dodawane do gier w przyszłości".

Ubi_Warlock dodał, że przedmioty o charakterze kosmetycznym odegrały niebagatelną rolę w popularyzacji gier na przestrzeni ostatniej dekady. "Skrzynie z losową zawartością nie są czymś złym, o ile robi się je jak należy" - skwitował.

Trials Rising zostało ogłoszone na tegorocznym E3. Gra ma już wyznaczony termin wydania.

najnowsze