News

Diablo Immortal - Blizzard dobrze wie, dlaczego gracze tak się wkurzyli

Katarzyna Dąbkowska, 06.11.2018 10:24 4

Zamierzają przekonać do pomysłu graczy.

Diablo Immortal to najnowsza gra od Blizzarda, która wywołała niemałe kontrowersje. Podczas tegorocznej edycji imprezy BlizzCon gracze spodziewali się wielkiej zapowiedzi związanej z uniwersum Diablo. Okazało się jednak, że zamiast Diablo 4 zapowiedziano właśnie Immortal, czyli grę na smartfony i tablety. Co więcej, jest ona bliźniaczo podobna do poprzednich tytułów, które wydawała firma NetEase, czyli partner Blizzarda w tworzeniu tej produkcji. Blizzard jednak jest świadomy tego, że gracze się wkurzyli i, przede wszystkim, dlaczego się wkurzyli. W jednym z wywiadów Wyatt Cheng potwierdził, że wie, skąd ten cały rumor się bierze.

- Myślę, że to całkowicie zrozumiałe. Rozmawialiśmy wcześniej o tym, jak duża społeczność fanów Diablo to gracze komputerowi, którzy przyjechali do Blizzarda przez PC. Oni kochają tę platformę i my też ją kochamy. Myślę, że jeśli przyszedłeś na BlizzCon, spodziewając się zapowiedzi na PC i nie grasz wcale w gry mobilne, powiedziałbyś "och, nie o to prosiłem, to nie dla mnie”. Myślę, że ludzie mogą być sceptycznie nastawieni.

- Myślę, że sceptycyzm jest bardzo zdrowy. Wydaje mi się, że intelektualna ciekawość jest zakorzeniona w sceptycyzmie. Ale kiedy pokazujemy ludziom tę grę i gracze ją widzą, wielu z nich jest sceptycznie nastawionych, ale po chwili stwierdzają, że to całkiem fajna zabawa.

- Myślimy, że z czasem uda nam się przekonać do tej gry wielu ludzi, ale rozumiem, że dla tych siedzących w domu, graczy oglądający z wirtualnym biletem, którzy nie mają szansy na zagranie w tę grę, to wszystko może być bardzo trudne do pojęcia, więc całkowicie rozumiem, skąd biorą się te obawy.

Diablo Immortal będzie dostępne na urządzeniach mobilnych z iOS i Androidem. Data premiery nie została jeszcze ujawniona. Wiadomo już, że produkcja będzie korzystała z modelu free2play.

najnowsze