Felieton

Praca nad GTA IV porównywalna do robót z lufą przy głowie - twierdzi były pracownik Rockstar

Katarzyna Dąbkowska, 17 października 2018 16:29 3

Rockstar Games wspominane niczym obóz pracy przymusowej.

Rockstar Games pracuje nad wieloma naprawdę świetnymi pozycjami. Nie od dziś mówi się jednak, że takie projekty przynoszą niejednemu pracownikowi pot i łzy. Sam Dan Hauser powiedział ostatnio oficjalnie, że niektórzy pracownicy spędzali czasami 100 godzin tygodniowo, by dokończyć Red Dead Redemption 2. Wielu użytkowników zbulwersowała ta informacja, Houser próbował się wytłumaczyć, jednak informacja poszła w eter. Sprawę postanowił skomentować jeden z byłych pracowników Rockstar Games, który pracował między innymi przy GTA IV.

Jak stwierdził Job J Stauffer, kiedy pracował przy Grand Theft Auto IV w Rockstar Games nie było lepiej. Potwierdził w serwisie Twitter, że w trakcie produkcji gry musieli pojawiać się 7 dni w tygodniu w pracy, ponieważ Dan i Sam Houser chcieli widzieć swoich pracowników, kiedy sami przychodzili do pracy, a często bywało tak, że wpadali do biura w weekendy. Porównał to do pracy z lufą przy skroni 7 dni w tygodniu.

Stauffer opowiedział również, że raz dostał grypy, wziął w pracy lek, następnie dostał reakcji alergicznej. Zdjęcie ze zmianami skórnymi wysłał na Twittera. Później wziął sobie dzień wolnego ze względu na chorobę. Kiedy wrócił, czekała na niego skarga, że nie przychodzi do pracy, a wygłupia się na Twitterze.

To, co mówi Houser idzie w opozycji do tego, co ma do powiedzenia Stauffer. Z jednej strony były pracownik może mieć ukryty żal do Rockstara. Z drugiej jednak sam Houser przyznał, że pracują po 100 godzin tygodniowo, by ukończyć grę.

GTA Online z własną wersją Rocket League - Bomb Ball
Grand Theft Auto IV ukończone w rekordowym czasie
Fallout 76 w 2018 roku sprzedał się gorzej od pięcioletniego GTA V
Red Dead Redemption 2 na PC, odc. 158 - czy to wideo jest prawdziwe?
najnowsze