Felieton

Będzie wielki powrót Command & Conquer na PC?

Patryk Purczyński, 11 października 2018 19:55 13

To może być jeden z najbardziej ekscytujących powrotów ostatnich lat. EA wyraźnie przymierza się do przywrócenia blasku marce Command & Conquer.

Fani komputerowych klasyków mają w ostatnim czasie coraz więcej powodów do radości. Dopiero co pojawiła się informacja o tym, że Wrota Baldura znów zostaną najprawdopodobniej otwarte, a teraz nadeszły do nas niezwykle obiecujące wieści z frontu Command & Conquer. - Jak większość z Was wie, niedawno ogłosiliśmy Command & Conquer: Rivals, mobilną grę umiejscowioną w uniwersum Command & Conquer. Po tej zapowiedzi usłyszeliśmy was głośno i wyraźnie: społeczność Command & Conquer chce również doczekać powrotu marki na PC - przyznał Jim Vessella, producent w Electronic Arts.

- Jako fan C&C od ponad 20 nie mógłbym być w tej kwestii bardziej zgodny. Mając to na uwadze sprawdzaliśmy pewne ekscytujące pomysły dotyczące odnowienia klasycznych gier pecetowych. Mamy już coś w przygotowaniu na obchody 25-lecia serii - zapowiedział Vessella. Wygląda więc na to, że EA pracuje nad remasterami pierwszych odsłon Command & Conquer. W ciągu kilku najbliższych tygodni mamy dowiedzieć się na ten temat więcej.

Plotka: Scalebound powstaje pod nadzorem Nintendo i ukaże się na Switchu
Anthem otrzyma spory patch na premierę
Bug w Anthem pozwala niskopoziomowym graczom przeskoczyć do finalnej misji
Usługa Origin Access wzbogacona o 8 nowych gier
najnowsze