News

Baldur's Gate 3 powstaje, ale nie wiadomo, jakie studio się nim zajmuje

Małgorzata Trzyna, 07.10.2018 16:01 1

Brian Fargo pochwalił się na Twitterze, że wie, kto pracuje nad trzecią częścią Baldur's Gate.

Baldur s Gate II Enhanced Edition

W sieci pojawiły się plotki, że trzecią częścią Baldur's Gate zajmuje się Larian Studios - twórcy Divinity: Original Sin II, jednego z najlepszych RPG. Nie są to potwierdzone informacje. Użytkownik forum RPGCodex napisał, że jeden z jego znajomych to były pracownik Larian, który twierdzi, że "Swen wykupił licencję Baldur's Gate, nie wiadomo jednak, kiedy zostanie ona wykorzystana i w jakim celu". Oczywiście, każdy może napisać coś takiego i raczej nie byłyby to wieści warte wzmianki, gdyby nie Tweet samego Briana Fargo z inXile Entertainment: "tak się składa, że wiem, kto pracuje nad Baldur's Gate 3". Oczywiście, z tej wiadomości wynika tylko tyle, że gra powstaje, natomiast nie możemy mieć pewności, że to Larian przygotuje "trójkę".

Samo Larian w rozmowie z WCCFtech zaprzeczyło, jakoby wykupiło prawa do Baldur's Gate - podkreśla, że nadal skupia się na Divinity i obecnie zajmuje się projektem o roboczej nazwie Gustav, którego właściwej zapowiedzi doczekamy się w odpowiednim czasie.

W 2012 roku Beamdog wyraziło chęć przygotowania Baldur's Gate 3 (był to długoterminowy cel studia, które zajmowało się Edycjami Rozszerzonymi pierwszej i drugiej części). Nad Baldur's Gate 3 pracował niegdyś także Obsidian.

najnowsze