News

Rządy kilku krajów, w tym Polski, będą omawiać problem loot boksów w grach

Katarzyna Dąbkowska, 18.09.2018 11:55 7

Celem jest ustalenie granicy pomiędzy mikropłatnościami a hazardem.

Belgia rozpoczęła już walkę z loot boksami, które uznała za formę hazardu. Na takie warunki przystał Blizzard i 2K. Obie firmy usunęły te elementy z produkcji. Electronic Arts postanowiło się jednak postawić. Sprawa robi się coraz bardziej napięta, więc przedstawiciele rządów z różnych państw postanowili się spotkać, by przedyskutować ten temat. Tematem rozmów będzie przede wszystkim zanikająca granica pomiędzy hazardem i mikropłatnościami. Dodatkowo pojawią się dyskusje na temat stron trzecich oferujących gry hazardowe.

W rozmowach wezmą udział przedstawiciele rządów Austrii, Czech, Francji, Gibraltaru, Irlandii, Wyspy Man, Jersey, Łotwy, Malty, Holandii, Norwegii, Polski, Portugalii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i stanu Waszyngton. Polskim przedstawicielem będzie Paweł Guza, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów. Rozmowy na wspomniane tematy mają pojawić się podczas Gambling Regulators European Forum.

Zachęcamy firmy zajmujące się grami wideo do współpracy z ich regulatorami ds. hazardu i podejmujemy teraz działania w celu rozwiązania tych problemów, aby zapewnić ochronę konsumentów, w tym przede wszystkim dzieci – powiedział Neil McArthur.

najnowsze