Felieton

Cyberpunk 2077 bardziej zróżnicowany niż Deus Ex

Patryk Purczyński, 21 czerwca 2018 17:25 8

W Cyberpunku 2077 da się dostrzec pewne podobieństwa do serii Deus Ex. Twórcy gry mają jednak własny pomysł na rozgrywkę - i jej urozmaicenie.

Cyberpunk 2077 wzbudził na targach E3 2018 ogromne zainteresowanie mediów. Developer Max Pears w jednym z wywiadów odniósł się do porównań gry autorstwa CD Projekt RED do innych produkcji zatopionych w cyberpunkowym klimacie - Deus Ex. - W prezentowanym demie obraliśmy bardziej solową ścieżkę. Są jednak takie rzeczy jak netrunner czy techy (klasy postaci - przyp. red.). Będzie można je łączyć, a one zapewnią różne opcje - zapewnił.

- Jestem wielkim fanem Deus Eksa, ale my jesteśmy bardziej skupieni na naszej zawartości źródłowej. Nasza gra oparta jest bowiem na grze pen'n'paper. Deus Ex wykonał niewiarygodną robotę dla cyberpunku, ale my staramy się to zrobić w naszym stylu. Właśnie dlatego bardziej spoglądamy w stronę pen'n'paper i mamy na pokładzie Mike'a Pondsmitha - dodał.

Pears poruszył również temat widocznych w zwiastunie unoszących się nad ziemią pojazdów. - Gracze nie będą mogli kontrolować latających samochodów, ale będą one używane w kluczowych partiach misji. Głównym sposobem przemieszczania będzie chodzenie oraz jazda samochodami i rowerami - wyjaśnił.

Cyberpunk 2077 zmierza na pecety, Xboksa One i PlayStation 4. Tytuł nie ma jeszcze ustalonego terminu wydania.

Steam nominuje najlepsze gry i twórców. Można głosować na Wiedźmina 3 i CDP RED
Microsoft w 2019 będzie aktywniejszy na rynku PC, zapewnia Phil Spencer
Sony przez przypadek zdradziło, ilu graczy ma poszczególne tytuły na PS4
SpellForce 3 dostanie samodzielny dodatek, Soul Harvest
najnowsze