Felieton

Jurassic World: Evolution bez wsparcia dla modów

LM, 06 czerwca 2018 17:15 1

Twórcy zamierzają w pełni kontrolować kreowaną przez grę wizję jurajskiego świata.

Najnowsza startegia ekonomiczna studia Frontier Developments – Jurassic World: Evolution – zadebiutuje na rynku już za niespełna tydzień, a tymczasem mamy smutną wiadomość dla miłośników testowania stworzonych przez społeczność modyfikacji. Zgodnie z ujawnionymi przez deweloperów informacjami, dedykowany kierowaniu parkiem jurajskim tytuł nie zaoferuje wsparcia dla modów. W rozmowie z redakcją serwisu Gamestar przedstawiciele studia przyznali, że wykreowane na licencji Universal Studios Jurassic World: Evolution podlega solidnym obostrzeniom w tym zakresie. Amerykański producent filmowy nie wierzy, że pojedynczym modyfikacjom udałoby się uzyskać jakość na poziomie wyznaczonym przez grę, a to mogłoby zaburzyć spójną z kinowym obrazem wizję.

Jednocześnie deweloperzy zapowiedzieli, że zamierzają oddać w nasze ręce najlepszą możliwą wizję świata, w którym ludzkości udało się przywrócić do życia dinozaury. Nie da się ukryć, że aktywna scena modderska znacznie wydłużyła żywot niejednej strategii, więc jeśli Jurassic World: Evolution ma być jej pozbawione, to pozostaje liczyć na solidne wsparcie dla tytułu po jego rynkowym debiucie.

Jurassic World: Evolution już 12 czerwca ukaże się na komputerach osobistych i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.

Uczestnicy Games Clash Entertainment powalczą na gamingowych pecetach Actina
Warriors of the North – dodatek do taktycznego RPG Battle Brothers z datą premiery
Zapowiedziano SKYHILL: Black Mist, kontynuację survivalowego RPG z 2015 roku
Główny projektant KOTOR-a i Dragon Age: Origins – James Ohlen – poprowadzi nowe studio Wizards of the Coast
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.