News

Nadchodzi Alaskan Truck Simulator - połączenie symulatora ciężarówki i survivalu

Małgorzata Trzyna, 16.05.2018 12:59 0

Movie Games rozpoczyna współpracę z amerykańskim potentatem mediowym - Discovery.

Movie Games ogłosiło podpisanie umowy z Discovery Licensing Inc. i rozpoczęcie prac nad symulatorem ciężarówki połączonym z grą typu survival. Alaskan Truck Simulator (taki tytuł nosi obecnie projekt) będzie pierwszą produkcją w historii Spółki tworzoną na licencji globalnego partnera.

W Alaskan Truck Simulator przeniesiemy się na Alaskę, gdzie wcielimy się w kierowcę amerykańskiej ciężarówki. Jego zadaniem będzie realizować zlecenia i walczyć o przetrwanie. Gra zmierza na PC, może także trafić na PlayStation 4, Xboksa One, Nintendo Switch i platformy mobilne (iOS, Android). Kilka screenów z gry znajdziecie poniżej:

- Branżę gier komputerowych cechuje duża dynamika, dlatego też stale poszukujemy nowych dróg rozwoju i dywersyfikacji dla Movie Games. W kwietniu tego roku rozpoczęliśmy działania związane z poszerzeniem portfolio poprzez portowanie naszych tytułów na Nintendo Switch, PS4 i Xbox One. Decyzja ta nie tylko w znaczny sposób przełoży się na potencjał wyników finansowych Spółki, ale również umożliwiła nam pracę z największymi globalnymi podmiotami. Współpraca z takim partnerem jak Discovery Licensing INC. to dla nas ogromny zaszczyt i dowód uznania naszej dotychczasowej pracy oraz możliwość przedstawienia tytułów Movie Games dziesiątkom milionów widzów programów Discovery - powiedział Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

- Współpraca z Movie Games nie jest naszą pierwszą aktywnością na rynku gier komputerowych. Stworzony wraz z PlayWay w 2017 roku, symulator poszukiwacza złota - Gold Rush - był świetnym początkiem naszych działań w branży gier. Entuzjastycznie przyjęty na całym świecie, Gold Rush trafił tuż po premierze na listę TOP 3 Bestsellers platformy Steam. Teraz, tworząc „Alaskan Truck Simulator”, wierzymy, że dzięki naszym dotychczasowym doświadczeniom, a także profesjonalizmowi Movie Games w zakresie produkcji i marketingu gier, jesteśmy w stanie powtórzyć ten spektakularny sukces, tworząc kolejny, świetny tytuł, którego wyniki przekroczyć mogą nawet nasze oczekiwania – komentuje Matt Bonaccorso, Dyrektor departamentu Digital Products &eCommerce Discovery Communications.

Gold Rush jest oparty na popularnej produkcji telewizyjnej o tym samym tytule (obecnie emitowany jest 8 sezon Gold Rush na kanale Discovery Channel). Projekt ten został sfinansowany na Kickstarterze - ponad 5 tysięcy fanów wsparło go kwotą 121,473 dolarów kanadyjskich. Jak dotąd (według danych z serwisu SteamSpy) sprzedano 180 tysięcy kopii tego tytułu.

najnowsze