Użytkownicy PlayStation tracą zakupione produkcje. Sony nie zwróci im pieniędzy

Radosław Krajewski
2023/12/02 12:15
1
0

Niektóre osoby mogły otrzymać przykrego maila z informacją o utracie zakupionych wcześniej produktów w PlayStation Store.

Utrata całej biblioteki lub poszczególnych tytułów to jedno z największych zagrożeń cyfrowej rewolucji na rynkach szeroko pojętej rozrywki. W przeszłości doszło już do wielu głośnych zamknięć usług z cyfrowymi produktami, żeby tylko wspomnieć o Stadii od Google, ale wydawało się, że przynajmniej w tej chwili zakupione produkcje z cyfrowych sklepów takich potentatów jak PlayStation są bezpieczne. Klienci Sony musieli więc być bardzo zaskoczeni, gdy na ich skrzynkach mailowych pojawiła się wiadomość o usunięciu z ich biblioteki niektórych tytułów.

Użytkownicy PlayStation tracą zakupione produkcje. Sony nie zwróci im pieniędzy

PlayStation usuwa zakupione filmy i seriale – użytkownicy nie otrzymają rekompensaty

W PlayStation Store użytkownicy mogą kupić nie tylko gry, ale również filmy i seriale. Firma nie przedłużyła jednak licencji na niektóre tytuły oferowane przez Discovery, przez co klienci bezpowrotnie utracą dostęp do kupionych pozycji. W wiadomości zamieszczonej na Reddicie poinformowano, że od 31 grudnia 2023 roku dostęp do „wcześniej zakupionych produkcji Discovery” zostanie zablokowany, a materiały usunięte z biblioteki.

Drogi Kliencie PlayStation,

Od 31 grudnia 2023 r., ze względu na nasze umowy licencyjne z dostawcami treści, nie będzie już można oglądać żadnych wcześniej zakupionych produkcji Discovery, a zawartość zostanie usunięta z biblioteki wideo.

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną listą tytułów, które nie będą już dostępne.

Jesteśmy wdzięczni za nieustające wsparcie.

Dziękujemy,

PlayStation Store

PlayStation usuwa zakupione filmy i seriale – użytkownicy nie otrzymają rekompensaty, Użytkownicy PlayStation tracą zakupione produkcje. Sony nie zwróci im pieniędzy

GramTV przedstawia:

Sony nie wspomina o żadnym zwrocie pieniędzy za kupione filmy i seriale, do których użytkownicy wkrótce stracą dostęp. Firma nie wydała także żadnego oficjalnego komunikatu, w którym zapewniałaby inną formę rekompensaty za poniesione przez klientów straty w ich cyfrowych bibliotekach.

Na Reddicie wywiązała się ogromna dyskusja, w której użytkownicy krytykowali postępowanie Sony, jednocześnie obawiając się kolejnych podobnych ruchów, nie tylko z filmami i serialami, ale również z grami w przyszłości. W rozmowie wzięli też udział zwolennicy pudełkowych wydań, a także przeciwnicy cyfrowej dystrybucji. Ostatecznie moderatorzy forum zdecydowali się usunąć post, choć wciąż jest on dostępny do przeglądania.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
02/12/2023 14:14

Dlatego jak coś kupuje to na dvd albo blueray. Licencje to największe zło bo są czasowe.

Ten sam problem mają np. studia robiące gry. Rockstar musiał usuwać piosenki ze starszych GTA bo licencja była zbyt droga w porównaniu ze sprzedażą klasyków.