Informacje

EA przekonane: FIFA Ultimate Team to nie hazard

...

Podczas konferencji podsumowującej 2017 rok fiskalny Andrew Wilson zabrał głos w kwestii kontrowersji związanych z paczkami z losową zawartością.

EA przekonane: FIFA Ultimate Team to nie hazard - obrazek 1

Kontrowersje, które wywołało m.in. Star Wars: Battlefront II skrzyniami z losową zawartością, zaczęły rozbrzmiewać również na inne tytuły. Jednym z nich jest FIFA, która w szalenie popularnym trybie FIFA Ultimate Team oferuje sprzedaż paczek z losowo wybieranymi kartami piłkarzy. Rozgorzała więc dyskusja, czy aby i to nie powinno zostać uznane za niedopuszczalny hazard. Kwestię tę na corocznym spotkaniu z inwestorami poruszył dyrektor wykonawczy Electronic Arts, Andrew Wilson.

Oznajmił on, że przedstawiciele firmy bardzo blisko współpracują z branżowymi organizacjami i ciałami regulacyjnymi. Wspólnie z nimi "oceniono i ugruntowano opinię, że programy takie jak FIFA Ultimate Team nie są hazardem". Wilson podkreślił, że gracze zawsze dostają jakieś przedmioty, które w dodatku nie mogą zostać wymienione na prawdziwe pieniądze. Zaznaczył również, że spółka zawsze ma na względzie graczy i promocję zdrowych praktyk biznesowych.

EA przekonane: FIFA Ultimate Team to nie hazard - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?