News

Twórcy PUBG planują wprowadzić poważne zmiany w balansie broni

Małgorzata Trzyna, 23.04.2018 14:28 0

Twórcy chcą, by wybór broni zależał od preferencji gracza i sytuacji.

PlayerUnknown's Battlegrounds doczeka się poważnych zmian w balansie broni. Twórcy chcą, by gracze przestali skupiać się na karabinach szturmowych i mogli swobodnie korzystać z różnych typów broni, w zależności od sytuacji i własnych preferencji, zamiast po prostu sięgać po coś, co zapewnia największą siłę rażenia:

- Według naszych badań, tylko kilka specyficznych typów broni wybieranych jest w większości przypadków. Wierzymy, że wybór broni palnej powinien zależeć od osobistych preferencji i efektywności w danej sytuacji, a nie wyboru "tego, co jest najmocniejsze". Naszym celem jest sprawić, żeby żadna broń palna nie wydawała się lepsza niż pozostałe.

Podobne zmiany będą dotyczyć dodatków do broni - tu również wybór nie powinien być ograniczony do tego, co jest najlepsze, ale do tego, co najlepiej sprawdzi się w danej sytuacji.

Nie wiadomo dokładnie, na czym będą polegać poprawki w balansie, ale już wkrótce zostaną one sprawdzone na serwerach testowych. Twórcy chcą z czasem dopracować każdy typ broni, z pomocą graczy, którzy podzielą się szczerymi opiniami.

Z puli zwykłych, losowych łupów zostanie też usunięty potężny hełm trzeciego poziomu, który zapewnia użytkownikowi "dodatkowe życie", dlatego też jego zdobycie nie powinno zależeć od zwykłego szczęścia.

najnowsze