Informacje

Twórcy PUBG planują wprowadzić poważne zmiany w balansie broni

... Małgorzata Trzyna

Twórcy chcą, by wybór broni zależał od preferencji gracza i sytuacji.

Twórcy PUBG planują wprowadzić poważne zmiany w balansie broni - obrazek 1

PlayerUnknown's Battlegrounds doczeka się poważnych zmian w balansie broni. Twórcy chcą, by gracze przestali skupiać się na karabinach szturmowych i mogli swobodnie korzystać z różnych typów broni, w zależności od sytuacji i własnych preferencji, zamiast po prostu sięgać po coś, co zapewnia największą siłę rażenia:

- Według naszych badań, tylko kilka specyficznych typów broni wybieranych jest w większości przypadków. Wierzymy, że wybór broni palnej powinien zależeć od osobistych preferencji i efektywności w danej sytuacji, a nie wyboru "tego, co jest najmocniejsze". Naszym celem jest sprawić, żeby żadna broń palna nie wydawała się lepsza niż pozostałe.

Podobne zmiany będą dotyczyć dodatków do broni - tu również wybór nie powinien być ograniczony do tego, co jest najlepsze, ale do tego, co najlepiej sprawdzi się w danej sytuacji.

Nie wiadomo dokładnie, na czym będą polegać poprawki w balansie, ale już wkrótce zostaną one sprawdzone na serwerach testowych. Twórcy chcą z czasem dopracować każdy typ broni, z pomocą graczy, którzy podzielą się szczerymi opiniami.

Z puli zwykłych, losowych łupów zostanie też usunięty potężny hełm trzeciego poziomu, który zapewnia użytkownikowi "dodatkowe życie", dlatego też jego zdobycie nie powinno zależeć od zwykłego szczęścia.

Twórcy PUBG planują wprowadzić poważne zmiany w balansie broni - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?