Informacje

Twórcy Agony lekko cenzurują grę by uzyskać niższą klasyfikację wiekową

... Małgorzata Trzyna

Na PC zostanie wydany opcjonalny patch pozwalający całkowicie usunąć cenzurę.

Twórcy Agony lekko cenzurują grę by uzyskać niższą klasyfikację wiekową - obrazek 1

- Jak wiele razy wspominaliśmy, Agony będzie takie samo we wszystkich wersjach, niezależnie od platformy - podkreśla studio Madmind. - Jednakże, aby móc wydać grę, musieliśmy iść na pewne kompromisy. W przeciwnym razie musielibyśmy odwołać cały projekt i nigdy nie ujrzałby on światła dziennego. Mając to na uwadze, poświęciliśmy wiele czasu, by cenzura nie wpłynęła na odbiór gry. Z tego względu przez wiele miesięcy rozmawialiśmy z firmami zajmującymi się klasyfikacją wiekową, by nie musieć wycinać całych scen, ale zmodyfikować je (np. przez inne ustawienie kamery), by gra została zaklasyfikowana jako M (Mature) zamiast AO (Adult-Only). AO oznaczałoby, że gra nie mogłaby zostać wydana na PS4 i Xboksie One, a więc nie zrealizowalibyśmy obietnic.

- Chcielibyśmy również potwierdzić, że przygotowujemy specjalny, opcjonalny patch na PC, który usunie wspomnianą "cenzurę". Byłoby wspaniale, gdybyśmy udostępnili coś podobnego na konsolach, ale z technicznego i prawnego punktu widzenia nie jest to po prostu możliwe.

Twórcy nie poinformowali, co dokładnie musieli ocenzurować, by niczego przypadkiem nie zaspoilerować. Podkreślili, że elementy pokazywane na materiałach promocyjnych nie zostały ocenzurowane, a cała gra będzie "dużo cięższa" niż można wnioskować po tym, co do tej pory widzieliśmy.

Gracze, którzy wsparli kampanię na Kickstarterze i wybrali konsolową wersję, będą mogli zmienić platformę na PC.

Agony miało ukazać się w marcu, lecz premiera została przesunięta.

Twórcy Agony lekko cenzurują grę by uzyskać niższą klasyfikację wiekową - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?