Informacje

System Shock - twórcy wracają do pierwotnych koncepcji

... Katarzyna Dąbkowska

Koniec przerwy w pracach nad grą.

System Shock - twórcy wracają do pierwotnych koncepcji - obrazek 1

Prace nad odświeżoną wersją gry System Shock trwają już od dawna. Nie tak dawno pojawiły się informacje o tym, że produkcja pojawi się dopiero w okolicach 2020 roku. Nic dziwnego – twórcy postanowili zawiesić prace nad grą, ponieważ, jak stwierdzili, muszą ponownie przemyśleć cały jej koncept. Okazuje się, że w końcu doszli do porozumienia, bo właśnie ogłosili, iż wracają do pierwotnych założeń.

Zdecydowana większość z was zgadza się, że robimy to, co trzeba, a to, czego chcemy, to gra o wysokiej jakości, która ściśle wiąże się z wizją oryginalnego System Shock, a nie z reinterpretacją, do której poprzednio zmierzaliśmy. Mieliśmy krótką przerwę w pracach i potrzebowaliśmy czasu, aby podjąć trudne decyzje, w tym pożegnać się z niektórymi programistami, których poznaliście w przeszłości. Pozostaje nam skoncentrowany na projekcie zespół składający się z oryginalnych programistów, którzy pracowali nad demo na silniku Unity – można przeczytać na w oświadczeniu na Kickstarterze.

Aktualnie nie wiadomo, na jakim etapie są prace nad nową wersją System Shocka. Jeśli mieć jednak na uwadze słowa twórców, daty premiery raczej szybko się nie doczekamy.

System Shock - twórcy wracają do pierwotnych koncepcji - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?