Bagno Szaleńców - nowa powieść z serii Fabryczna Zona ukaże się 21 marca

gram.pl
2018/03/02 14:50
0
0

Do elitarnego grona autorów piszących książki w uniwersum S.T.A.L.K.E.R.a dołącza Joanna Kanicka.

Bagno Szaleńców - nowa powieść z serii Fabryczna Zona ukaże się 21 marca

Wydawnictwo Fabryka Słów ogłosiło, że już 21 marca na półki księgarń trafi Bagno Szaleńców - nowa powieść z serii Fabryczna Zona. Autorką książki jest Joanna Kanicka, która dołącza do elitarnego grona takich autorów, jak Michał Gołkowski (jako pierwszy wprowadził uniwersum S.T.A.L.K.E.R.a na polski rynek w 2013 roku), Wiktor Noczkin (pisarz zza wschodniej granicy, jeden z twórców scenariuszy do gry S.T.A.L.K.E.R.) oraz Krzysztof Haladyn i Sławomir Nieściur. Historia w Bagnie Szaleńców rozpoczyna się od zaskakującego pojawienia się pewnego artefaktu...

Wszyscy wiedzą, że po Zonie należy się spodziewać niespodziewanego, a najbardziej zadziwiające dziwy nie powinny dziwić. A jednak, gdy przez okno na pierwszym piętrze wpada w środku dnia artefakt zwany "księżycówką", Zielony i Łazik są bardzo zdziwieni. Nawet doświadczeni stalkerzy czasem dębieją. Wyjaśnienie niecodziennego zjawiska przychodzi bardzo szybko, wraz z niejakim Kosą i serią z karabinu. Jak to w Zonie.

Wydarzenie, które początkowo wydaje się niespodziewanym uśmiechem losu, przeradza się w kolejny rajd w głąb Zony. A wszystko przez jednodniowy wypad po artefakty.

A oto, co o książce sądzą inni autorzy:

GramTV przedstawia:

- Pięć lat marzenia, które teraz nabiera coraz bardziej realnych kształtów. Kobiecych kształtów. Ktoś mówił, że kobieta nie umie w Zonę? Ha! Potrzymajcie nam piwo! - podsumowuje Michał Gołkowski.

- "Bagno szaleńcow" uzmysłowiło mi po raz kolejny, jak ogromny potencjał narracyjny kryje w sobie uniwersum S.T.A.L.K.E.R-a i na jak wiele ciekawych sposobów można o nim opowiedzieć czytelnikowi - podkreśla Sławomir Nieściur.

- Bagno w Zonie wciąga bardziej niż na Dużej Ziemi, o tym wiedzą nawet Powinnościowcy. Czy odważycie się przemierzyć "Bagno szaleńców" wraz z Joanną? Uważajcie, to może być podróż w jedną stronę... - ostrzega Krzysztof Haladyn.

Joanna Kanicka, urodzona w 1995 roku we Wrocławiu, jest studentką kierunku kultura i praktyka tekstu. Pasjonuje się uniwersum S.T.A.L.K.E.R.a, uwielbia samotne podróże, zapomniane miejsca, język rosyjski i dobrą muzykę.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!