Informacje

Anthem dopiero w 2019 roku. To ostatnia szansa BioWare?

... Katarzyna Dąbkowska

Firma ma problemy po wielkim niewypale, jakim okazało się Mass Effect: Andromeda.

Anthem dopiero w 2019 roku. To ostatnia szansa BioWare? - obrazek 1

BioWare używa teraz wszystkich sił, by Anthem stało się sukcesem. Najnowsze wieści głoszą, iż gry nie zobaczymy w tym roku. Jej premiera ma odbyć się najwcześniej na początku 2019 roku. Nie bez powodu.

Jak wiadomo, gra Mass Effect: Andromeda nie okazała się wielkim sukcesem. BioWare stara się więc z całych sił stworzyć produkcję, która zachwyci użytkowników. Przyczyna jest prosta – studio chce, aby utrzymać się w niezmienionej formie. Jeśli Anthem okazałoby się klapą, jak mówi źródło Kotaku związane ze sprawą, mogłoby się to zakończyć całkowitą zmiany struktury firmy, czego pracownicy studia chcą za wszelką cenę uniknąć.

Anthem miało pojawić się jesienią tego roku, jednak premiera gry została przeniesiona na przyszły rok. Aby mieć pewność, że gra spełni wymagania Electronic Arts zaprzęgnięto do prac nad tytułem wszystkich w BioWare. Zostały jedynie dwie małe ekipy, które odpowiadają aktualnie za Star Wars: The Old Republic oraz Dragon Age. W ich przypadku pojawiły się informacje, że wstrzymano prace nad Dragon Age 4, a niewykluczone jest również wstrzymanie wsparcia dla The Old Republic.

BioWare stara się przetrwać na rynku. Studio nie chcę również powielać wszystkich błędów, które zrobili ich znajomi po fachu z innych firm. Chodzi tutaj przede wszystkim o kontrowersje związane z mikropłatnościami, takie jakie miały miejsce w przypadku Star Wars Battlefront 2 oraz Destiny 2. Miejmy nadzieję zatem, że Anthem będzie naprawdę dobrą grą.

Anthem dopiero w 2019 roku. To ostatnia szansa BioWare? - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?