Informacje

Wydawca LawBreakers skreśla grę, przyczyny porażki dopatruje się w PUBG

... Małgorzata Trzyna

Choć LawBreakers i PlayerUnknown's Battlegrounds to zupełnie różne gry, Nexon uważa, że ich wydanie w tym samym czasie było złym pomysłem.

Wydawca LawBreakers skreśla grę, przyczyny porażki dopatruje się w PUBG - obrazek 1

Nexon, w raporcie finansowym za trzeci kwartał 2017 (PDF), ogłosił, że kiepska sprzedaż gry LawBreakers przełożyła się na znaczne obniżenie spodziewanych przychodów. Wydawca nie zamierza więcej narażać się na straty, co oznacza, że skreślił ten tytuł. Czy w rezultacie marka zostanie porzucona, czy sprzedana - na razie nie wiadomo. Za słabe wyniki firma obwinia PlayerUnknown's Battlegrounds.

- Nasze wyniki w Ameryce Północnej w trzecim kwartale okazały się gorsze niż przewidywaliśmy, głównie ze względu na sprzedaż LawBreakers, będącą poniżej naszych oczekiwań. LawBreakers to unikatowy FPS stworzony dla zaawansowanych graczy. Wiązaliśmy bardzo wysokie nadzieje z jego premierą, jednakże okazało się, że data wydania została wybrana niefortunnie, zwłaszcza, że pecetowy hit PlayerUnknown's Battlegrounds ukazał się mniej więcej w tym samym czasie, sprawiając, że rynek stał się bardzo trudny dla pierwszoosobowych strzelanek, w tym dla LawBreakers.

Warto jednak nadmienić, że oba tytuły to dwie zupełnie inne gry. Data premiery również nie była taka sama - PlayerUnknown's Battlegrounds zadebiutowało w marcu w Early Access, zaś LawBreakers trafiło do sprzedaży 7 sierpnia.