Informacje

Skrzynie z losową zawartością to nie hazard - tak orzekł nowozelandzki rząd

...

Sprawa handlu skrzyniami z losową zawartością wyszła poza wirtualny i ekonomiczny świat. Jednym z pierwszych, którzy się nią zajęli, był rząd Nowej Zelandii.

Skrzynie z losową zawartością to nie hazard - tak orzekł nowozelandzki rząd - obrazek 1

"Choć opłacanie gotówką skrzyń z zawartością określaną przez los moze wyglądać na hazard, Ministerstwo podziela pogląd, że skrzynie z łupami nie spełniają prawnej definicji hazardu" - to oficjalne stanowisko, na którym stoi Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Nowej Zelandii. W komunikacie przekazanym serwisowi Gamasutra Trish Millward podkreśla, że Nowozelandczycy mogą obstawiać zakłady w sieci za pośrednictwem zagranicznych firm, a obecne prawo nie daje rządowi prawa do regulowania skrzyń z losową zawartością.

Choć stanowisko tamtejszych władz jest w tej budzącej ostatnimi czasy wyjątkowe kontrowersje sprawie jasne, zapewniają one, że zamierzają bacznie przyglądać się rozwojowi wydarzeń i międzynarodowej dyskusji, jaka toczy się w tej kwestii. Przypomnijmy, że jako pierwszy do zbadania natury skrzyń z losową zawartością został wezwany rząd Wielkiej Brytanii.

Skrzynie z losową zawartością to nie hazard - tak orzekł nowozelandzki rząd - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?