News

Electronic Arts wyłącza mikrotransakcje w Star Wars: Battlefront II!

Michał Grabowski, 17.11.2017 09:30 14

Przynajmniej do momentu, w którym zostaną one dopracowane przez twórców.

Dzień bez wiadomości na temat Star Wars: Battlefront II można byłoby uznać za dzień stracony. Tym razem jednak można powiedzieć, że wieści związane z najnowszą grą studia EA DICE można uznać za pozytywne.

W najnowszym wpisie na oficjalnym blogu gry Star Wars: Battlefront II Oskar Gabrielson - szef studia EA DICE - ogłosił, w grze wyłączone zostaną wszelkie możliwości korzystania z wbudowanych mikropłatności. Chwilowo, ponieważ twrócy cały czas starają się dopracować system tak, aby nie wywoływał on poczucia nierównych szans między graczami.

"W związku z tym, że zbliżamy się do światowej premiery, jasnym jest, iż wielu z was zauważa problemy związane z designem gry. - czytamy w oświadczeniu. Nigdy nie było to naszą intencją. Przepraszamy, że nie zrobiliśmy tego we właściwy sposób. Słyszymy was głośno i wyraźnie, dlatego wyłączamy wszystkie zakupy możliwe w grze."

Można powiedzieć, że gracze otrzymali to, czego chcieli. Pytanie brzmi: w jaki sposób EA DICE podejdzie do tematu w niedalekiej przyszłości? Będziemy trzymać rękę na pulsie!

Wcześniej twórcy ogłosili, że obniżają znacząco koszt odblokowania najpopularniejszych bohaterów w grze Star Wars: Battlefront II o 75%. Z drugiej strony jednak niektórzy gracze wyliczyli, że na odblokowanie wszystkich postaci dostępnych w grze potrzeba około pół roku lub wydać niecałe 7500 złotych.

najnowsze