News

Problemy z postępami w Star Wars: Battlefront 2? EA się tłumaczy.

Michał Grabowski, 13.11.2017 12:30 14

Nowa gra ze świata Gwiezdnych Wojen nie ma lekko od samego początku...

Zaczęło się od tego, że w trakcie betatestów Star Wars: Battlefront 2 okazało się, iż wykupowanie skrzynek za prawdziwe pieniądze może dać niektórym przewagę w rozgrywce. Pod naporem komentarzy społeczności ekipa Electronic Arts zdecydowała się na zmiany w lootboxach. Wszystko po to, aby system był o wiele bardziej przyjazny graczom.

Jeden z użytkowników Reddita o ksywce TheHotterPotato postanowił zbadać temat i sprawdził, czy wprowadzone przez twórców zmiany faktycznie przynoszą efekt. W ciągu kilku dni obliczył, że zdobycie kredytów na najpopularniejszych bohaterów z sagi Gwiezdnych Wojen wymaga prawie 40 godzin. Bez kupowania skrzynek oraz ewentualnego zwrotu za duplikaty.

Patrząc na to, że tacy bohaterowie jak Darth Vader czy Luke Skywalker kosztują po 60 000 kredytów każdy, to można szykować się na długi i wymagający grind lub szukać szczęścia w skrzynkach.

Swój głos w temacie zabrały również osoby zajmujace się społecznością gier Electronic Arts. W oświadczeniu czytamy:

Naszym celem jest stworzenie wymagającej ścieżki postępu dla wszystkich naszych graczy. W momencie premiery mamy dużo zawartości wraz z tą, która zostanie udostępniona poprzez usługę i będziemy stale poprawiać mechaniki po to, aby dać graczom poczucie spełnienia zamierzonych wczesniej celów podczas odkrywania Battlefront 2.

Dodatkowo zapewniają, że wszelkie poprawki zostały uwzględnione w oparciu o dane zebrane w trakcie otwartej bety gry.

Społeczność gry Star Wars: Battlefront II niezbyt dobrze przyjęła słowa twórców. Stanowisko EA w serwisie społecznościowym Reddit pobiło aktualnie rekord największej liczby minusów przy poście.

Premiera gry Star Wars: Battlefront II już w piątek. Gracze korzystający z usługi EA Access już mają dostęp do wersji testowej gry, a od jutra do walki ruszą posiadacze specjalnej edycji Deluxe.

najnowsze