Felieton

Bethesda: "Wolfenstein II nie powstał by inicjować polityczne dyskusje"

Patryk Purczyński, 09 października 2017 17:16 7

Niektórzy odbierają treści z Wolfenstein II: The New Colossus jako uderzenie w neonazistowskie ruchy w USA. Twórcy nie chcą być wciągani w politykę.

Ruch neonazistowski w Stanach Zjednoczonych jest ostatnimi czasy coraz głośniejszy. Tymczasem Wolfenstein II: The New Colossus w oczywisty sposób uderza w nazistów, co przez niektórych postrzegane jest jako atak we wspomniany ruch. - Oczywiście jesteśmy świadomi obecnych wydarzeń w Ameryce i tego, jak wiążą się one z motywami przewodnimi w Wolfenstein II. Seria była od samego początku zdecydowanie antyzistowska. Nie zamierzamy się wypierać tego, o czym jest ta gra - mówi Pete Hines, wiceprezes ds. PR i marketingu w Bethesdzie.

Jednocześnie pragnie on jednak uciąć komentarze o tym, że najnowsza produkcja Machine Games jest wymierzona we wspomniane ruchy. - Kiedy zaczynaliśmy prace nad grą nikt z nas nie przypuszczał, że może być ona postrzegana jako komentarz do bieżących wydarzeń. Bethesda nie robi gier po to, by wyrazić określone postulaty lub inicjować polityczne dyskusje. Robimy gry, które naszym zdaniem dla dojrzałych odbiorców są zabawne, znaczące i wciągające - podkreśla Hines.

- W przypadku Wolfensteina to czysty przypadek, że naziści wychodzią na ulice USA akurat w tym roku. To również niepokojące, że gra w ogóle może być uważana za kontrowersyjne polityczne stanowisko - dodaje. Zaznacza jednocześnie, że plany fabularne The New Colossus powstały w czasie, gdy poprzednia część, Wolfenstein: The New Order, była na wczesnym etapie produkcji.

Nowy trailer Rage 2 prezentuje najważniejsze aspekty gry
15 tysięcy odświeżonych tekstur w najnowszej modyfikacji do Fallout: New Vegas
Staw czoła własnym wyborom, dzięki najnowszej modyfikacji do Fallout: New Vegas
W The Elder Scrolls Blades mogą już zagrać wszyscy chętni
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.