Felieton

Post-apokaliptyczny FPS Brink dostępny jako tytuł free-to-play

Małgorzata Trzyna, 23 sierpnia 2017 15:50 2

Sześć lat po premierze, Brink zostało udostępnione bezpłatnie.

Brink od studia Splash Damage debiutowało w 2011 roku, zbierając w recenzjach raczej przeciętne oceny (średnia na Metacritic to 70/100). Gra przyciągnęła uwagę 2,5 miliona graczy, lecz stopniowo liczba użytkowników malała - tuż przed udostępnieniem gry za darmo w czasie największej aktywności bawiło się w niej maksymalnie 25 graczy na godzinę. Teraz, gdy Brink jest już dostępne jako tytuł free-to-play, sytuacja wygląda znacznie lepiej. Twórcy umożliwili także założenie własnego serwera.

Płatne pozostają DLC Fallout/Spec Ops Combo Pack, Doom/Psycho Combo Pack i Agents of Change (z najbogatszą zawartością - nowymi mapami, umiejętnościami, ulepszeniami broni czy strojami). Każde z DLC to niewielki wydatek, rzędu 1-3 euro.

W Brink przenosimy się do pływającego miasta, które pierwotnie miało być ekologiczne i samowystarczalne - idealne miejsce do zamieszkania. Jednak w wyniku podnoszenia się wód oceanów do miasta zaczęły przybywać tłumy uchodźców. Konflikt między pierwotnymi mieszkańcami a ludźmi szukającymi schronienia był nieunikniony.

Flying Wild Hog (twórcy Shadow Warrior) nawiązuje współpracę z nowo utworzonym Supernova Capital
Blade Symphony przechodzi na model free-to-play
Apex Legends – darmowe battle royale w świecie Titanfalla ukaże się w tym tygodniu?
Dead or Alive 6 otrzyma po premierze wersję free-to-play
najnowsze

Rozpoczęto prace nad Kenshi 2

W Kenshi 2 przeniesiemy się o 1000 lat wstecz w porównaniu z wydarzeniami z "jedynki" - do czasów Starego Imperium.