Felieton

E3 2017: trailer i gameplay z Assassin's Creed Origins prosto z konferencji Microsoftu

Małgorzata Trzyna, 11 czerwca 2017 23:55 -1

Pokazano nie tylko trailer, ale też fragment rozgrywki, na którym główny bohater - Bayek - musi zabić fałszywą wyrocznię.

O tym, że Assassin's Creed: Origins przeniesie nas do starożytnego Egiptu, krążyły plotki już od długiego czasu. Niedawno w sieci pojawiły się zdjęcia artykułu z Game Informera, dzięki którym mogliśmy dowiedzieć się nieco więcej o fabule i mechanice zabawy. W grze wiele rozwiązań zaczerpnięto z gatunku RPG (awansowanie, drzewko rozwoju). Akcja będzie toczyć się w czasach Kleopatry, a głównym bohaterem gry będzie Bayek, który założy w Egipcie bractwo asasynów.

Dzięki fragmentom rozgrywki mamy okazję przekonać się, jak wygląda w praktyce nowy orli wzrok (potraktowany dosłownie - Bayek wysyła swą orlicę, by zorientować się w terenie), skradanie się, mechanika walki wręcz i na dystans (tym razem wrogowie nie będą czekać na swoją kolej, by zaatakować, a tym samym gracze przyzwyczajeni do oczekiwania na dobrą okazję do kontrataku będą musieli zmienić swe nawyki). Nie będzie też mini-mapy, a kompas. Pokazano również, jak będzie wyglądać zdobywanie nowego wyposażenia.

Assassin's Creed: Origins trafi na PC, PS4 i Xboksa One 27 października 2017. Gra zaoferuje w pełni otwarty świat i ma działać w 4K - oczywiście, najlepsze wrażenia zapewni rozgrywka na Xbox One X.

For Honor – znamy pierwsze szczegóły trzeciego roku wsparcia dla gry
Microsoft w 2019 będzie aktywniejszy na rynku PC, zapewnia Phil Spencer
Darmowe Anno 1602 z okazji 20. rocznicy serii; wystartowały zapisy do bety Anno 1800
Microsoft przygotował specjalny, świąteczny "softwear" z Windowsem 95
najnowsze