Informacje

Brenda Romero ze specjalną nagrodą w przeglądzie BAFTA

...

Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych postanowiła docenić współautorkę Jagged Alliance i Dungeons & Dragons specjalnym wyróżnieniem.

Źródło: romero.com - obrazek 1
Źródło: romero.com

Projektantka Brenda Romero zostanie uhonorowana nagrodą specjalną na najbliższej gali rozdania nagród BAFTA. Wyróżnienie wręczane jest wybitnym przedstawicielom przemysłu gier wideo. Romero otrzyma laur za "wspaniałą karierę, wstawiennictwo za procesem artystycznym i kreatywnym w tworzeniu gier oraz wychowywanie kolejnych generacji utalentowanych pracowników".

- Przede wszystkim jestem wdzięczna BAFTA za docenienie artystycznego potencjału i siły gier. To uznanie jest kutlurowo kluczowe dla gier jako całoksztłtu. Za to jestem wielce wdzięczna - powiedziała laureatka. - Jeśli chodzi o mnie, nadal jestem w fazie szoku, że to właśnie mnie wybrano. Poświęciłam całe swoje życie grom - tworzeniu ich, nauczaniu o nich, graniu w nie. Otrzymanie jakiegokolwiek wyróżnienia od społeczności jest niewiarygodne. Ale BAFTA? To już przebija wszystko inne - dodała.

Brenda Romero w branży gier jest od 1981 roku. Zaczynała jako tester w Sir-tech Software, a w swoim CV zapisała prace nad 49 tytułami. Wśród nich znajdują się tak wybitne produkcje, jak Wizardry, Jagged Alliance, Def Jam, Ghost Recon i Dungeons & Dragons. Gala BAFTA zostanie zorganizowana w najbliższy czwartek, 6 kwietnia, w Londynie.

Brenda Romero ze specjalną nagrodą w przeglądzie BAFTA - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?