Nagrody BAFTA rozdane. Oppenheimer zdeklasował konkurencję

Krzysztof Żołyński
2024/02/19 13:30
0
0

And the BAFTA goes to… Oppenheimer. Te słowa padały na gali siedmiokrotnie i żaden inny film nie był w stanie konkurować z widowiskiem w reżyserii Nolana.

W miniony weekend odbyła się gala rozdania Nagród Filmowych BAFTA i chyba dla nikogo nie jest zaskoczeniem, że głównym zwycięzcą wieczoru został Oppenheimer. Film Christophera Nolana zdobył w sumie siedem wyróżnień z 13, do których był wcześniej nominowany. Widowisko o twórcy bomby atomowej całkowicie zdominowało wydarzenie, zgarniając wyróżnienia w najważniejszych kategoriach, pozostawiając konkurencyjne produkcje daleko w tyle.

Nagrody BAFTA rozdane. Oppenheimer zdeklasował konkurencję

Siedem nagród BAFTA dla Oppenheimera

Wyróżnienia przyznane filmowi obejmują: najlepszy film, najlepszego aktora dla Cilliana Murphy’ego, najlepszego aktora drugoplanowego dla Roberta Downeya Jr., a także nagrodę za reżyserię dla Christophera Nolana. Poza tym, uhonorowane zostały zdjęcia, montaż i oryginalna ścieżka dźwiękowa.

GramTV przedstawia:

Dla Christophera Nolana był to wyjątkowy wieczór także z innego powodu. Okazuje się, że ten znany reżyser nigdy wcześniej nie zdobył on nagrody Akademii Brytyjskiej. I trzeba przyznać, że debiutował z wielką klasą.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!