Felieton

Prey to trudna gra. Czerpie z Dark Souls

Patryk Purczyński, 07 grudnia 2016 18:28 8

Prey nie będzie przechodziło się samo. O odpowiedni poziom trudności dba Arkane Studios, które w tym względzie wzoruje się na najlepszych.

- Zdecydowanie to trudna gra - tak nowego Preya na łamach Game Informera charakteryzuje Ricardo Bare, główny projektant gry. - Zwłaszcza wraz z rozwojem gry użytkownicy będą musieli zmieniać swoją strategię i sporo eksperymentować napotykając niektóre stworzenia. Jeśli jest jakieś porównanie, można by tę grę opisać jako podobną do Dark Souls pod względem skali trudności. Jesteśmy wielkimi fanami tego tytułu - zapewnia.

Bare twierdzi, że w Preyu znajdą się elementy survivalu oraz trudne wyzwania do przezwyciężenia. Jeśli chodzi o te pierwsze... - Mamy system obrażeń. Jeśli spadniesz z dużej wysokości, Twoje kości mogą się złamać. Jeśli natkniesz się na wadliwie działającą maszynę, może to skutkować oparzenaimi trzeciego stopnia. Kiedy takie rzeczy się dzieją, są pewnego rodzaju kary i musisz znaleźć medyka, by się ich pozbyć - tłumaczy.

Bethesda i Arkane Studios ostatnio zaprezentowały dwa nowe materiały z Preya: gameplay trailer i film z samej rozgrywki.

The Elder Scrolls Online - DLC Wrathstone zadebiutuje na PC za kilka dni
Ubisoft dorzuca darmową grę do zamówień The Division 2 na PC
Blizzard bez dużej premiery w 2019 roku
Dangerous Driving, duchowy spadkobierca Burnouta, zadebiutuje w kwietniu
najnowsze