News

Frostpunk - poznajcie nową grę twórców This War of Mine

Katarzyna Dąbkowska, 30.08.2016 13:07 3

Premiera na PC w przyszłym roku.

Polskie studio 11bit znane jest przede wszystkim z niezwykle dobrze odebranego This War of Mine. Gra osiągnęła spory sukces i pokazywała realia wojny wśród cywili. Teraz twórcy gry zapowiedzieli swój kolejny projekt - Frostpunk.

Frostpunk będzie grą z gatunku survival. Gracze zostaną przeniesieni do mroźnego świata, w którym będą musieli przetrwać. Produkcja będzie dotykała bardzo poważnych problemów, poważniejszych niż te poruszane w This War of Mine. Jak się już pewnie domyśliliście, będzie skierowana do dorosłych graczy. Użytkownicy będą musieli przy tym podejmować ciężkie decyzje, które będą rzutowały na dalszą rozgrywkę.

- Kładziemy pod mikroskop ludzką naturę, aby zapytać, co stanie się, gdy ludzie zostaną postawieni na krawędzi - powiedział dyrektor kreatywny gry, Michał Drozdowski.

Frostpunk będzie wydane na PC w drugim kwartale przyszłego roku. Nie wiadomo jeszcze, czy pojawi się także na konsolach. Poniżej możecie zobaczyć pierwszy zwiastun gry. Do jego produkcji wykorzystano fragment wiersza Thomasa Campiona - Now Winter Nights Enlarge:

najnowsze