News

Oto pani Bogusia - babcia, która lubi grać w gry

Katarzyna Dąbkowska, 15.06.2016 13:41 14

Nie dajcie sobie wmówić, że jesteście za starzy, by grać!

W ramach projektu HUMANS pokazywane są niezwykłe historie ciekawych ludzi. To takich z pewnością można zaliczyć panią Bogumiłę Bartnik, emerytowaną dyżurną ruchu, która ma ciekawe hobby - prócz malowania i haftowania... gra nałogowo w gry.

Jak mówi pani Bogumiła, pomysł na granie zrodził się po tym, jak kiedyś jej syn przyniósł do domu konsolę Dreamcast i powiedział jej, że granie dobrze robi na stawy rąk. Pani Bogusia, choć nieco początkowo niechętnie, zaczęła grać, by rozruszać palce. Bardzo szybko pochłonął ją świat gier, więc postanowiła zakupić PlayStation 3. Dziś jest dumną posiadaczką PlayStation 4 i, jak mówi, jej ulubionymi seriami są Uncharted i Assassin's Creed. Lubi także GTA V, choć tę produkcję uważa za trudną. Na półce z grami w domu pani Bogusi można znaleźć m.in. Red Dead Redemption, Wiedźmin 3: Dziki Gon, The Last of Us, Beyond Dwie Dusze czy Heavy Rain.

Pani Bogumiła gra również drużynowo. Mówi, że ma stałych dwóch graczy, z którymi lubi pograć. Niestety, nie może zagrać z nimi w Uncharted 4, bo... koledzy gry jeszcze nie mają. Pani Bogumiła, oczywiście, produkcję już przeszła. Ma już 12 platyn. Marzy się jej jednak, by znalazły się osoby w jej wieku, z którymi mogłaby pograć. Jeśli nie znacie takich osób, może namówicie swoje mamy, babcie czy dziadków? Świetną reklamą jest sama pani Bogusia, która twierdzi, że granie poprawiło u niej zdolność myślenia strategicznego, a także wpłynęło na lepszą pamięć i refleks, zniknęły też problemy reumatyczne dłoni.

Mam dziwne wrażenie, że za 40 lat będę wyglądać tak samo, jak pani Bogusia.

najnowsze