E-sport na Twitchu jest szalenie popularny. Zobacz statystyki

Patryk Purczyński
2016/06/13 10:07

100 milionów widzów, 800 milionów godzin i absolutna dominacja twórców League of Legends pod względem oglądalności - oto e-sport na Twitchu w pigułce.

W ciągu ostatnich 10 miesięcy (sierpień-maj) transmisje e-sportowe łącznie oglądano przez 803,7 mln godzin - podaje firma badawcza Newzoo. Rozgrywki zakładające rywalizację stanowią 14 do nawet 31 proc. wszystkich rzeczy oglądanych na Twitchu. Relacje z wydarzeń i lig profesjonalnych organizatorów cieszą się największym powodzeniem, stanowiąc 71,3 proc. wkładu w oglądalność. Połowę tej puli zgarniają Riot Games, producent League of Legends, oraz czołowa organizacja ESL.

Największą widownię udało się zgroamdzić w październiku, ale nic w tym dziwnego, jeśli wziąć pod uwagę, że właśnie wtedy organizowane były najpopularniejsze wydarzenia: League of Legends World Championship, a także produkowane przez ESL One New York i World Finals od MLG Dota 2. W grudniu profesjonalne rozgrywki ustały, co momentalnie odbiło się na statystykach oglądalności - był to najgroszy pod tym względem miesiąc w badanym okresie.

GramTV przedstawia:

Poniższa grafika ilustruje oglądalność, podział na widownie gromadzone przez organizatorów i nadawców retransmisji oraz udziały czołowych organizatorów. W świetle tych wyników nie może dziwić, jak ogromne pieniądze związane są obecnie z e-sportem.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!